Fundusze Europejskie

Komunikaty

04.08.2017
Dodane przez: Wojciech Kalina
Liczba wizyt: 1106
Gospodarka odpadami

Przypominamy o zastępczym wywozie posegregowanych odpadów komunalnych i odpadów zielonych, w workach, z nieruchomości zamieszkałych, dla których odbiór odpadów przypada na Środę 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, odbiór odbędzie się w sobotę 18 sierpnia 2018 r. Prosimy o wystawienie worków do odbioru przed godziną 6:00.

Zastępczy wywóz dotyczy następujących ulic i miejscowości:

Aleksandrów Łódzki:
Gerwazego, Grażyny, Jankiela, Kazimierza Wielkiego, Litewska, Łęczycka (nr 3), Machulskiego, Mickiewicza, Niemena, Nowogrodzka, Nowokaliska, Pabianicka (nr nieparzyste), Protazego, Przejazd, Soplicy, Sportowa, Szczęśliwa, Tadeusza, Telimeny, Torfowa, Wallenroda, Warneńczyka, Waryńskiego (nr 69), Wojskiego, Wołodyjowskiego

Antoniew:
Antoniew, Aleja Pod Dębami, Cyprysowa, Długa, Dorotki, Główna, Krucza, Magnoliowa, Malwinki, Orla, Pod Papugami, Ptasia, Radosna, Słoneczna, Słowiańska, Słowicza, Szczecińska, Szeroka, Wiejska, Wiosenna

Kolonia Brużyca
Kolonia Brużyca, Chabrowa, Ciechowskiego, Kąkolowa, Niemena, Piotrkowska, Sadowa, Zaciszna

Nowy Adamów
Nowy Adamów, Dobrej Wróżki, Gajowa, Nastrojowa

Rąbień:
Agrestowa, Ananasowa, Aroniowa, Czereśniowa, Działkowa,Fasolowa, Fraszki, Jagodowa, Jutrzenki, Kameliowa, Niska, Ogórkowa, Pomarańczowa, Poziomkowa, Promienista, Rodzinna, Rojna, Słowiańska, Szaraka, Szklarniowa, Wiśniowa, Wysoka

 


Szanowni Państwo,

W związku z powtarzającymi się problemami związanymi z odbiorem śmieci od niektórych mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki, Urząd Miejski przypomina, iż każdy właściciel zabudowanej nieruchomości ma obowiązek, zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287; art. 47b, pkt. 1, 2 i 4), oznakowania swojej posesji. Również ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej z 04 marca 2010 r., nałożyła obowiązek uporządkowania tabliczek adresowych nieruchomości.

Zgodnie z zapisami obu ustaw każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek w ciągu 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o nadaniu numeru porządkowego, umieszczenia w widocznym miejscu, na ścianie frontowej budynku, tablicy z numerem posesji. W sytuacji, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym, obowiązkowo umieszcza się również na ogrodzeniu.
W związku z powyższym APELUJEMY do wszystkich właścicieli, administratorów, użytkowników nieruchomości o umieszczanie w odpowiednim miejscu i należyte utrzymanie tabliczki z numerem porządkowym.
Prawidłowe umieszczenie informacji o numerze nieruchomości służy przede wszystkim interesom odpowiednich służb wykonujących usługi z zakresu użyteczności publicznej, jak: pogotowie ratunkowe, gazowe, straż pożarna, policja itp.
UWAGA:
Zobowiązuje się również właścicieli nieruchomości położonych przy nowo nazwanych ulicach (w większości na terenach wiejskich), lub na terenach, na których numeracja porządkowa została wcześniej wprowadzona, a właściciele nie dopełnili powyższego obowiązku, o składanie w Urzędzie Miejskim odpowiednich wniosków o nadanie numeru porządkowego.

Translate »