Fundusze Europejskie

Komunikaty

03.08.2017
Dodane przez: Wojciech Kalina
Liczba wizyt: 41
Gospodarka odpadami

 

Urząd Miejski przypomina o zastępczym wywozie posegregowanych odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych w workach, z nieruchomości zamieszkałych, dla których odbiór odpadów przypada na wtorek 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, odbiór odbędzie się w sobotę 12 sierpnia 2017 r. Prosimy o wystawienie worków do odbioru przed godziną 6:00.

Zastępczy wywóz dotyczy następujących ulic i miejscowości:

Aleksandrów Łódzki:
17-go Stycznia, Aleja Wyzwolenia, Bałucka, Bankowa, Bielańska, Bratoszewskiego, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Cytrynowa, Jagiellończyka, Kilińskiego, Kioskowa, Kombatantów, Konopnickiej, Kraszewskiego, Krótka, Ludwika Węgierskiego, Łąkowa, Malinowa, Morelowa, Morwowa, Okrzei, Pabianicka (nr parzyste), Piaskowa, Piękna, Piłsudskiego, Piotrkowska (do nr 74), Polna, Południowa, Porzeczkowa, Poselska, Północna, Słowackiego, Swojska, Truskawkowa, Waryńskiego, Winogronowa, Wojska Polskiego (do nr 84A), Wolności, Wschodnia, Zielna

Budy Wolskie:
Bajkowa, Grunwaldzka, Malownicza, Sezamowa, Szafirowa, Wiankowa

Grunwald:
Forsycjowa

Izabelin:
Diamentowa, Romantyczna, Rubinowa

Placydów

Rąbień:
Altanowa, Biedronkowa, Bratka, Dworska, Dynamiczna, Folwarczna, Kręta, Letnia, Lisia, Pałacowa, Pańska, Pasikonika, Rycerska, Sielska, Stokrotki, Szlachecka, Wierzbowa, Zamkowa, Żabia, Żucza

Rąbień AB:
Cedrowa, Sowia, Tęczowa, Zagajnikowa

Słowak:
Gwiaździsta, Księżycowa, Chmurna

Wola Grzymkowa:
Bluszczowa, Cienista, Koralowa, Ludwika Węgierskiego, Makowa, Marszałkowska, Miętowa, Rosiczkowa, Rumiankowa, Srebrzyńska, Storczykowa, Szmaragdowa, Tymiankowa, Wolska, Złocieniowa

Zgniłe Błoto

……………………………………………………………………………………………………………………………………

UWAGA

W związku z powtarzającymi się przypadkami wystawiania odpadów zielonych w workach przeznaczonych do zbiórki posegregowanych odpadów papieru (niebieski), szkła (biały) lub tworzyw sztucznych (żółty) pragniemy przypomnieć, że odpady zielone (skoszona trawa, liście) należy zbierać i udostępniać do odbioru we własnych workach o pojemności max. 120l., których waga po załadowaniu nie przekracza 30 kg. Worki udostępniane przez wykonawcę, firmę WNSiP Professional, służą wyłącznie do zbierania w nich odpadów posegregowanych: worki niebieskie do zbiórki papieru, worki białe do zbiórki szkła, worki żółte do zbiórki odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, metalu oraz opakowań wielomateriałowych. Umieszczenie w udostępnionych przez firmę workach innych odpadów niż zgodnych z ich przeznaczeniem (np. odpadów zielonych) może skutkować nieodebraniem odpadów lub wyposażeniem danej nieruchomości w mniejsza ilość worków do segregacji.

Szanowni Państwo. W związku z rozstrzygnięciem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, informujemy, że od 1 listopada 2015r. odbiorem odpadów na terenie całej Gminy Aleksandrów Łódzki zajmować się będzie firma WNSIP „Professional” z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Piłsudskiego 6/8.

Odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach, nie ulegają zmianie dni i godziny odbioru odpadów, a także zasady odbioru z podziałem na odpady zmieszane (w pojemnikach) i odpady posegregowane (w workach). Nie ulega również zmianie stawka opłaty za odbiór odpadów.

POJEMNIKI

Od 26 października 2015r. nastąpi wymiana pojemników, w szczególności na terenie sektora II. Firma „Sanator”, która dotychczas obsługiwała teren gminy (wsie), będzie pojemniki odbierać (wraz z odpadami). W tym samym czasie nowy operator będzie wstawiać nowe pojemniki.

Właściciele nieruchomości, którzy otrzymali informację o wymianie pojemników, proszeni są o ich wystawienie w dniu obioru odpadów posegregowanych

ODPADY ZIELONE

Od listopada 2015 r. odpady zielone będą odbierane 1 raz na dwa tygodnie, w dniu odbioru odpadów posegregowanych. Nie będzie obowiązku telefonicznego zgłoszenia odbioru.

W zamian za zwiększoną częstotliwość odbioru odpadów zielonych, operator nie będzie wyposażać mieszkańców w worki na odpady zielone.

Od początku listopada jedynym miejscem zbierania odpadów zielonych, poza harmonogramem, jest Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Aleksandrowie Łódzkim (teren GS-U, wjazd od ul. Chopina). Kontener na terenie firmy „Sanator” w Rąbieniu zostanie usunięty.

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

 

W ostatnim tygodniu października właściciele wszystkich nieruchomości otrzymają harmonogram odbioru odpadów na okres od listopada do grudnia 2015r. W związku z tym prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na zawartość Państwa skrzynek pocztowych. Nowe harmonogramy będą również dostępne na stronie internetowej www.aleksandrow-lodzki.pl, w zakładce „Odbiór odpadów komunalnych”.

 

Szanowni Państwo,

W związku z powtarzającymi się problemami związanymi z odbiorem śmieci od niektórych mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki, Urząd Miejski przypomina, iż każdy właściciel zabudowanej nieruchomości ma obowiązek, zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287; art. 47b, pkt. 1, 2 i 4), oznakowania swojej posesji. Również ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej z 04 marca 2010 r., nałożyła obowiązek uporządkowania tabliczek adresowych nieruchomości.

Zgodnie z zapisami obu ustaw każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek w ciągu 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o nadaniu numeru porządkowego, umieszczenia w widocznym miejscu, na ścianie frontowej budynku, tablicy z numerem posesji. W sytuacji, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym, obowiązkowo umieszcza się również na ogrodzeniu.
W związku z powyższym APELUJEMY do wszystkich właścicieli, administratorów, użytkowników nieruchomości o umieszczanie w odpowiednim miejscu i należyte utrzymanie tabliczki z numerem porządkowym.
Prawidłowe umieszczenie informacji o numerze nieruchomości służy przede wszystkim interesom odpowiednich służb wykonujących usługi z zakresu użyteczności publicznej, jak: pogotowie ratunkowe, gazowe, straż pożarna, policja itp.
UWAGA:
Zobowiązuje się również właścicieli nieruchomości położonych przy nowo nazwanych ulicach (w większości na terenach wiejskich), lub na terenach, na których numeracja porządkowa została wcześniej wprowadzona, a właściciele nie dopełnili powyższego obowiązku, o składanie w Urzędzie Miejskim odpowiednich wniosków o nadanie numeru porządkowego.

Translate »