Fundusze Europejskie

Komunikaty

04.08.2017
Dodane przez: Wojciech Kalina
Liczba wizyt: 1022
Gospodarka odpadami

Przypominamy o zastępczym wywozie odpadów komunalnych, zmieszanych w pojemnikach, z nieruchomości zamieszkałych, dla których odbiór odpadów przypada na czwartek 31 maja – dzień Bożego Ciała ,odbiór odbędzie się w sobotę 2 czerwca 2018 r. Prosimy o wystawienie pojemników do odbioru przed godziną 6:00.

Zastępczy wywóz dotyczy następujących ulic i miejscowości:

Aleksandrów Łódzki:
11go Listopada, Bukowa, Chopina, Cisowa, Franciszkańska, Gombrowicza, Grabowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jasińskiego, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kasztanowa, Kiepury, Klonowa, Konarskiego, Konstytucji 3-go Maja, Krzywa, Leśna, Modrzewiowa, Moniuszki, Narutowicza, Niezapominajki, Ogrodowa, Olchowa, Osieckiej, Paderewskiego, Parkowa, Placydowska, Poddębicka, Poniatowskiego, Różana, Sarenki, Sosnowa, Świerkowa, Targowa, Twardowskiego Wierzbińska, Wiklinowa, Wolska, Wrzosowa, Zachodnia, Zielona

Bełdów

Bełdów Krzywa Wieś

Chrosno

Łobódź:
Łobódź, Podleśna

Nowe Krasnodęby

Prawęcice

Rąbień:
Pawia, Przyrodnicza, Wolska

Rąbień AB:
Azaliowa, Aleja Brzozowa, Bażancia, Bylinowa, Cytrusowa, Iglasta, Irysowa, Jaskółcza, Jaworowa, Karmelowa, Krzywa, Narcyzowa, Oliwkowa, Pawia, Poselska, Przyrodnicza, Rąbień AB, Różana, Spacerowa, Sporna, Szybowcowa, Wolska

Ruda Bugaj:
Leszczyńskiego, Modrzewiowa, Wierzbińska

Sanie:
Jesienna, Sanie, Zimowa

Sobień:
Mozaikowa, Rajska, Sobień


Szanowni Państwo,

W związku z powtarzającymi się problemami związanymi z odbiorem śmieci od niektórych mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki, Urząd Miejski przypomina, iż każdy właściciel zabudowanej nieruchomości ma obowiązek, zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287; art. 47b, pkt. 1, 2 i 4), oznakowania swojej posesji. Również ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej z 04 marca 2010 r., nałożyła obowiązek uporządkowania tabliczek adresowych nieruchomości.

Zgodnie z zapisami obu ustaw każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek w ciągu 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o nadaniu numeru porządkowego, umieszczenia w widocznym miejscu, na ścianie frontowej budynku, tablicy z numerem posesji. W sytuacji, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym, obowiązkowo umieszcza się również na ogrodzeniu.
W związku z powyższym APELUJEMY do wszystkich właścicieli, administratorów, użytkowników nieruchomości o umieszczanie w odpowiednim miejscu i należyte utrzymanie tabliczki z numerem porządkowym.
Prawidłowe umieszczenie informacji o numerze nieruchomości służy przede wszystkim interesom odpowiednich służb wykonujących usługi z zakresu użyteczności publicznej, jak: pogotowie ratunkowe, gazowe, straż pożarna, policja itp.
UWAGA:
Zobowiązuje się również właścicieli nieruchomości położonych przy nowo nazwanych ulicach (w większości na terenach wiejskich), lub na terenach, na których numeracja porządkowa została wcześniej wprowadzona, a właściciele nie dopełnili powyższego obowiązku, o składanie w Urzędzie Miejskim odpowiednich wniosków o nadanie numeru porządkowego.

Translate »