Główna Wydarzenia EPICENTRUM Festiwal 2026

EPICENTRUM Festiwal 2026

EPICENTRUM Festiwal 2026

Data: Dodaj do kalendarza Google

Tegoroczna edycja Epicentrum Festiwal w sobotę 4 lipce pełna będzie atrakcji przez cały dzień. Już o godzinie dziewiątej na boisku MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim rozpocznie się turniej walking football, czyli piłki chodzonej. Zachęcamy kibiców, bo emocje w tej dyscyplinie wcale nie są mniejsze niż na mundialu! A już w samo południe zaplanowaliśmy – z dużym hukiem – uroczysty start imprezy.

Dlaczego z hukiem? Po prostu nie spodziewamy się ciszy na wodnym placu zabaw obok parkingu „pod Smolarkiem”, gdy o godzinie dwunastej rozpocznie się wielka bitwa wodna. Pamiętacie otwarcie placu dwa lata temu? Także i teraz każdy uczestnik bitwy otrzyma karabin lub pistolet na wodę i… wszystkie chwyty dozwolone! Przypomina to trochę zabawę na śmigus-dyngus, z tą różnicą, że o wiele przyjemniej jest chłodzić się wodą w upalną, letnią pogodę.

Gdy już zmęczą się intensywnym polewaniem w trakcie wodnej bitwy, dzieciaki i ich opiekunowie mogą przejść na plażę, tradycyjnie utworzoną w pobliżu sceny głównej. Tam od godz. 13.00 „przejmie” nas w strefie dla najmłodszych ekipa Alexland, która swój bogaty kalendarz aktywności rozwijać będzie aż do godz. 18-tej.

Równolegle, tuż obok, pod główną sceną, także o 13-tej, uczestników Epicentrum Festiwal przywitają rodzinni animatorzy – w kolejnej godzinie (14.00) spodziewajmy się od nich potężnej dawki wielkich baniek mydlanych! Ten bańkowy pokaz powtarzany będzie jeszcze dwukrotnie – o 15.15 i 16.30.

Nudzić się nie pozwolą nam także autorzy akrobatyczno-cyrkowego show, angażującego rozbawionych widzów do współdziałania, które rozpocznie się o godz. 14.15 i potrwa godzinę. Wszystkie te atrakcje, przeplatające się na festiwalowym terenie, pozwolą nam wspaniale spędzać rodzinny czas aż do popołudniowych koncertów: przypominamy, że do dyspozycji uczestników przez cały czas będą bezpłatne „dmuchańce” oraz liczne stoiska, gastronomiczne i handlowe.

A odwiedzając miejski namiot Aleksandrowa Łódzkiego i oddając głos na nasze projekty w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego odbierzecie nagrodę w postaci roślinki, którą można zasadzić w ogrodzie lub wzbogacić domowy kwietnik.

Koncerty zapowiadamy od godziny 18.00. Rozpocznie Kasia Cerekwicka, na którą czekać będą z niecierpliwością miłośnicy takich hitów jak „Na kolana” czy „S.O.S”. O godz. 19.30 na scenie zamelduje się natomiast bardzo energetyczny duet Smolik // Kev Fox. Spodziewamy się idealnego „rozbiegu” przed koncertem Krzysztofa Zalewskiego, który ma zjawić się zaraz po nich: czy panowie wykonają wspólnie przeboje tegorocznej edycji Męskiego Grania??? W każdym razie początek występu Zalewskiego przewidujemy na godz. 21.00.

Gratka dla miłośników hip-hopu, czyli występ Kukona, rozpocznie się natomiast o godz. 22.45. Zaś o północy sceną zawładną już nasi dj-e. Parkiet taneczny pod letnim niebem wystartuje wraz z setem duetu Catz’n Dogz. O niezapomniane zakończenie imprezy postarają się natomiast ART1 i RA SP. Będzie się działo !!!

Na najbardziej energetyczną imprezę tego roku zaprasza Jacek Lipiński, Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Iwona Dąbek – Starosta Zgierski.

Partnerem Wydarzenia jest Urząd Marszałkowski – Województwo Łódzkie.


EPICENTRUM FESTIWAL 2026, sobota 4 lipca, MOSiR „Olimpijczyk” im. Wł. Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim

PROGRAM:

9.00 – 16.00  walking football (turniej na głównym boisku MOSiR)

12.00 – 12.45  bitwa wodna („mokry” plac zabaw)

13.00 – 18.00  strefa animacji dla najmłodszych z Alexland, plaża pod sceną główną

13.00 – 14.00   animacje rodzinne, pod sceną główną

14.00 – 14.15  bańki mydlane, pod sceną główną

14.15 – 15.15  show akrobatyczno-cyrkowe, pod sceną główną

15.15 – 15.30   bańki mydlane, pod sceną główną

15.30 – 16.30   animacje rodzinne, pod sceną główną

16.30 – 16.45   bańki mydlane, pod sceną główną

18.00 – 19.00   Kasia Cerekwicka

19.30 – 20.30   Smolik // Kev Fox

21.00 – 22.15   Zalewski

22.45 – 23.45   Kukon

00.00 – 2.00     Electric Night Fever  (Catz’n Dogs, ART1 + gość RA SP)

Przez cały czas trwania imprezy: bezpłatny park dmuchańców, bezpłatny park linowy, wodny plac zabaw, stoiska gastronomiczne i handlowe, namiot BO Aleksandrowa Łódzkiego, stanowiska, mi.in. Kół Gospodyń Wiejskich, ACK, MDK, Biblioteki Publicznej, Starostwa Powiatowego w Zgierzu.


Obiecywaliśmy, że wkrótce ujawnimy gwiazdę nocnej, tanecznej części zamykającej tegoroczną edycję Epicentrum Festiwal. A zatem – niespodzianka! Dla najwytrwalszej publiczności w Aleksandrowie Łódzkim zagra duet Catz’n Dogz. Doświadczona ekipa z pewnością postara się o to, by taneczne wibracje w nocy kończącej imprezę zostały na długo zapamiętane.

Catz’n Dogz to polski duet producencki ze Szczecina tworzący muzykę elektroniczną. Ich styl muzyczny opisać można jako mieszankę głębokiego house’u, jasnego disco oraz elementów techno. Duet ma na swoim koncie 7 albumów oraz kilkadziesiąt singli i remiksów, a przy ich setach mieli okazję bawić się na żywo słuchacze z całego świata, od Nowej Zelandii po Japonię. Są założycielami wytwórni PETS Recordings oraz jej sub-labelu STEP. To z pewnością znacząca nazwa na klubowej scenie!

Część taneczna Epicentrum Festiwal 2026, znana od zawsze pod nazwą ENF czyli Electric Night Fever, rozpocznie się o północy – zaraz po występie Kukona. Wszystkich fanów i miłośników dobrej zabawy na klubowym parkiecie zachęcamy więc do pozostania z nami, bo tańce na świeżym powietrzu trwać będą aż do godziny drugiej! Gdy duet Catz’n Dogz zejdzie ze sceny, zawładnie nią doborowy zestaw didżejski: ART1 z występującym gościnnie Rasp.

ART1 to DJ i producent z Aleksandrowa Łódzkiego, współtwórca BLOOM Collective oraz wieloletni rezydent Electric Night Fever. Od lat związany z wydarzeniem i lokalną sceną elektroniczną, regularnie domyka sobotni finał festiwalu. W swoich setach łączy selekcję, wyczucie energii i swobodę przechodzenia między różnymi odcieniami elektroniki: od house’u i progressive brzmień po mocniejsze, festiwalowe momenty. Nie zamyka się w jednym schemacie. Lubi budować napięcie, zostawiać przestrzeń na nieoczywiste zwroty i prowadzić publiczność przez emocje, które pojawiają się dopiero wtedy, gdy muzyka przestaje być tylko tłem. Najbardziej ceni moment, kiedy dźwięk zaczyna prowadzić cały wieczór…

RASP to sceniczna energia w najczystszej postaci. Najlepiej odnajduje się w brzmieniach Liquid DNB, Old Skool, Happy Hardcore, Breakbeat i Ghetto Funk, ale nie zamyka się w jednym schemacie. W jego setach zawsze może pojawić się coś nieoczywistego, co zmienia kierunek wieczoru i wywołuje na parkiecie szczery uśmiech. Na scenie szybko łapie kontakt z publicznością i potrafi zamienić występ w pełne ruchu, spontaniczne doświadczenie. Poza sceną spokojny i poukładany, za deckami pokazuje zupełnie inną stronę: dynamiczną, bezpośrednią i nastawioną na dobrą zabawę. Jego sety mają prostą zasadę: zero nudy, dużo energii i maksimum pozytywnych reakcji.

Spodziewajmy się zatem naprawdę energetycznego zakończenia całodniowej serii występów scenicznych podczas tegorocznej edycji Epicentrum Festiwal. Przypomnamy, na scenie amfiteatru MOSiR naszymi gośćmi będą – Kasia Cerekwicka, Zalewski, Kukon, Smolik//Kev Fox. Wcześniej przez cały dzień na MOSiR-ze w Aleksandrowie Łódzkim przewidujemy mnóstwo letnich atrakcji dla całych rodzin, m.in. bitwę wodną, animacje, największy w Aleksandrowie Łódzkim park bezpłatnych dmuchańców, stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze.

Na najbardziej energetyczną imprezę tego roku zaprasza Jacek Lipiński Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Iwona Dąbek – Starosta Zgierski.

Partnerem Wydarzenia jest Urząd Marszałkowski – Województwo Łódzkie.


Tradycji musi stać się zadość: podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem podczas Epicentrum Festiwal rozdawać będziemy prezenty w postaci roślinek. Każdy, kto zechce wzbogacić swój domowy kwietnik bądź ogródek, musi tylko odwiedzić nasze stoisko i oddać głos w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego.

Dlaczego zbieramy głosy i nagradzamy je roślinkami?

Aby otrzymać dofinansowanie na organizację letnich imprez w kolejnym sezonie wakacyjnym! Dzięki projektom realizowanym za środki z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego możemy w kolejnych latach organizować atrakcyjne imprezy z cyklu Plan B podczas wakacji.

W tym roku do rozdysponowania na realizację różnych inicjatyw obywatelskich przeznaczono w Województwie Łódzkim ponad osiem milionów złotych. Każdy może zagłosować na trzy różne projekty: w puli subregionalnej (gdzie znajdują się projekty do zrealizowania na terenie jednego powiatu bądź sąsiadujących ze sobą) – oraz w puli wojewódzkiej, do której trafiły większe pomysły, w skali co najmniej dwóch subregionów.  

Jak i na co głosować?

Odwiedzając aleksandrowski MOSiR w czasie trwania Epicentrum Festiwal znajdź namiot Aleksandrowa Łódzkiego. Zgłaszając się do nas głosujesz na stanowisku komputerowym, przez system online. Wpisujemy tam, w puli subregionalnej, projekt ŁO023. Lato w mieście – spektakle dla dzieci, koncerty i kabarety w ogrodzie, planujący wydanie 60-ciu tysięcy złotych na letnie imprezy kulturalne w 2027 roku.

Założeniem projektu jest przeprowadzenie cyklu sześciu ogólnodostępnych, bezpłatnych wydarzeń kulturalno – rozrywkowych 2027 w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Wydarzenia mają odbywać się w sezonie letnim, wakacyjnym, zawsze w niedzielę.

Jak spożytkować kolejne dwa głosy?

W systemie głosowania możemy wskazać dwa kolejne, szersze projekty obejmujące swoim zasięgiem Aleksandrów Łódzki. Również w puli subregionalnej wpisujemy projekt o nazwie ŁO062. CZUJNI NA ŻYCIE – bezpieczni w domu! Planujemy tam 60 000 złotych na instalację bezpłatnych czujników tlenku węgla w gospodarstwach domowych.

W puli zadań wojewódzkich znajduje się natomiast projekt o nazwie W002. Kumulacja Aktywności – Pikniki i Zajęcia Sportowe. Walczymy w nim o 70 000 złotych na organizację dwóch pikników sportowych dla całych rodzin na terenie Aleksandrowa Łódzkiego i łódzkiego osiedla Zielony Romanów, oraz zajęć sportowych (ze sportów walki oraz gier zespołowych) – każde z zajęć zakończone będzie mini turniejem oraz wspólnym piknikiem.

Przypominamy: Epicentrum Festiwal 2026 odbędzie się w sobotę 4 lipca na terenie aleksandrowskiego MOSiR „Olimpijczyk” im. Wł. Smolarka. Podczas całodniowego wydarzenia zaplanowaliśmy mnóstwo energetycznych atrakcji dla całych rodzin oraz występy gwiazd estrady, m.in. Zalewskiego, Kasi Cerekwickiej, Kukona, duetu Smolik//Kev Fox.

Na najbardziej energetyczną imprezę tego roku zaprasza Jacek Lipiński, Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Iwona Dąbek – Starosta Zgierski. Partnerem Wydarzenia jest Urząd Marszałkowski – Województwo Łódzkie.


Czy komuś brakowało kobiecych nazwisk w składzie tegorocznego Epicentrum Festiwal? Uprzejmie informujemy, że do męskiego zestawu gwiazd dołącza Kasia Cerekwicka! Na scenie amfiteatru MOSiR znana i lubiana wokalistka z pewnością zaśpiewa dla publiczności w Aleksandrowie Łódzkim swoje największe hity, jak „Na kolana”, „Nie ma nic”, „Wszystko czego chcę od ciebie” czy „S.O.S”. Nie możemy się już doczekać!

Świeżo upieczona mama, ale także pani psycholog (!) i absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Aktorka, uczestniczka programu „Taniec z gwiazdami”…  Kasia Cerekwicka to nie tylko autorka lubianych przebojów, ale też niebagatelna osobowość artystyczna. Cieszymy się, że swoim udziałem wzmacnia skład tegorocznego Epicentrum Festiwal. Wierzymy, że aleksandrowska publiczność przyjmie występ Kasi z entuzjazmem!

Zapowiadana do tej pory artystyczna obsada imprezy w sobotę 4 lipca jest wyjątkowo mocna. Zalewski, Kukon, duet Smolik // Kev Fox… Jesteśmy przekonani, że występ Kasi Cerekwickiej jeszcze bardziej wzmacnia program wydarzenia. Na koncert naszej kobiecej gwiazdy zapraszamy już o godz. 18-tej. A to wciąż nie koniec ogłoszeń!

Przypomnijmy: Epicentrum Festiwal 2026 to najbardziej energetyczna impreza tego roku w Aleksandrowie Łódzkim. W sobotę 4 lipca, już od godziny 12-tej, na terenie MOSiR „Olimpijczyk” im. Wł. Smolarka zaplanowaliśmy mnóstwo letnich atrakcji dla całych rodzin, m.in. bitwę wodną, animacje, największy w Aleksandrowie Łódzkim park bezpłatnych dmuchańców, stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Szczegółowy plan imprezy zaprezentujemy już wkrótce!

Na najbardziej energetyczną imprezę tego roku zaprasza Jacek Lipiński Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Iwona Dąbek – Starosta Zgierski.

Partnerem Wydarzenia jest Urząd Marszałkowski – Województwo Łódzkie.


Wiemy już, że gwiazdami tegorocznej edycji EPICENTRUM FESTIWAL będą: Krzysztof Zalewski, Smolik / Kev Fox oraz Kukon. Czekamy też na kolejne ogłoszenia. Ale nie należy zapominać, że letnia impreza na terenie aleksandrowskiego MOSiR to przede wszystkim moc atrakcji dla najmłodszych… W niedzielę 4 lipca wszystko rozpocznie się w samo południe wielką bitwą wodną!

O godzinie dwunastej na wodnym placu zabaw dzieci ogarnie prawdziwe szaleństwo mokrej zabawy! Każdy, kto się pojawi, otrzyma zabawkę umożliwiającą strzelanie strumieniem wody: niczym w śmigus-dyngus, dozwolone jest zmoczenie każdego, kto w porę nie ucieknie! Oczywiście zabawa, dzięki obecności na miejscu dorosłej ekipy MOSiR, będzie miała całkowicie bezpieczny przebieg. Mamy nadzieję, że bitwa wodna – mimo emocji – pozwoli dzieciom trochę ochłodzić się w upalny, letni dzień.

Do dyspozycji najmłodszych, poza niewątpliwymi atrakcjami obu parków – wodnego i linowego – będą również animacje, pokazy, bańki mydlane. Jak wiemy z lat poprzednich, ogromne zainteresowanie wśród dzieci budzi także park dmuchańców – a będzie to jak zawsze największy park bezpłatnych, nadmuchiwanych konstrukcji w Aleksandrowie Łódzkim! Na pewno nikt nie będzie się nudził.

W czasie imprezy Aleksandrowskie Centrum Kultury, Bibliotek Publiczna w Aleksandrowie Łódzkim oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim zaplanowały ciekawe warsztaty. Swoją ofertę zaprezentują rozmaici wystawcy. Zaproszą uczestników festiwalu na stoiska pełne barw, smaków oraz prawdziwej, artystycznej pasji. Będzie także okazja, by zdobyć roślinkę do mieszkania lub ogrodu.

Im bliżej do 4 lipca, tym więcej ujawniać będziemy szczegółów programu nadchodzącego Epicentrum Festiwal 2026. Pamiętajmy natomiast, że muzyczne atrakcje na scenie amfiteatru MOSiR rozpoczną się tego dnia o godz. 18.00. Kto, oprócz zapowiadanych gwiazd, pojawi się w Aleksandrowie Łódzkim? Więcej informacji niebawem!


KUKON gościem festiwalu Epicentrum!

Ogłaszamy kolejną gwiazdę festiwalu Epicentrum 2026 w Aleksandrowie Łódzkim! Do Zalewskiego i duetu Smolik / Kev Fox dołącza KUKON, jedna z najważniejszych postaci krajowego hip-hopu. Raper z Biłgoraja, od lat ceniony za niezwykle sprawną technikę wokalną, pojawi się na scenie amfiteatru MOSiR pod sam koniec dnia występów zaplanowanych podczas imprezy 4 lipca.

KUKON to na rodzimej scenie hip-hopowej postać nietuzinkowa. Wyróżnia się charyzmą sceniczną oraz sugestywnymi, zapadającymi w pamięć tekstami. Fani z naszego regionu z pewnością zapamiętali go po zwycięstwie w słynnej bitwie Sound Clash, zorganizowanej trzy lata temu na scenie łódzkiej Atlas Areny. KUKON wygrał wówczas z OKI-m, dzięki uzyskaniu większej ilości głosów z widowni.

Słuchacze cenią KUKONA również dzięki imponującej fonografii: zadebiutował w roku 2018 (album „Piękny ból”), ale już rok później, wydając na rynek „Ogrody Mixtape”, wspiął się na szczyty sprzedaży albumów hip-hopowych i odtąd nieprzerwanie zdobywa złote bądź platynowe płyty. Jego występ w wieczornej części festiwalu EPICENTRUM w Aleksandrowie Łódzkim będzie z pewnością wielką gratką dla fanów gatunku.

Przypomnijmy: dotychczas potwierdzone gwiazdy, które zameldują się 4 lipca na scenie w aleksandrowskim MOSiR, to Zalewski oraz duet Smolik / Kev Fox. Ale to jeszcze nie koniec muzycznych atrakcji, jakie zaplanowaliśmy na festiwalu EPICENTRUM 2026! Już wkrótce zaprezentujemy kolejnych wykonawców.

Na najbardziej energetyczną imprezę tego roku zaprasza Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Iwona Dąbek – Starosta Zgierski.


Chcesz znaleźć się w samym centrum wydarzeń, poczuć największe emocje, dać sobą zawładnąć pozytywnym wstrząsom? Mamy dobrą wiadomość – tegoroczny Epicentrum Festiwal w Aleksandrowie Łódzkim już niebawem! Impreza odbędzie się w sobotę 4 lipca. Zaplanuj sobie początek wakacji tak, by przez cały dzień na terenie MOSiR bawić się razem z nami. Ujawniamy już nazwiska pierwszych gwiazd festiwalu: wystąpi dla nas Zalewski, a wspierać będzie go duet Smolik//Kev Fox.

Na terenie MOSiR przy amfiteatrze – jak podczas prawdziwego trzęsienia ziemi – ogniskować się będą czwartego lipca największe wstrząsy, oczywiście całkowicie bezpieczne, bo kulturalne i rozrywkowe. Tegoroczna edycja Epicentrum Festiwal chce podtrzymać renomę najbardziej kolorowej, atrakcyjnej imprezy plenerowej w Aleksandrowie Łódzkim.

Już pierwsza zapowiedź jest naprawdę elektryzująca: na scenie pojawi się Zalewski, który nigdy wcześniej nie koncertował w naszym mieście! To artysta, którego nie trzeba przedstawiać fanom rockowo-popowego brzmienia. Niezwykle pracowity wokalista, instrumentalista, ale też aktor i producent muzyczny – niezmiennie związany z „Męskim graniem”, ma na swym koncie liczne przeboje, wydał już sześć płyt, współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny. Wielokrotnie nagradzany i lubiany przez publiczność zapewne wykona w Aleksandrowie Łódzkim swoje największe hity, jak „Annuszka”, „Sobie i wam” czy „Początek”. Czekamy z niecierpliwością!

Wśród gwiazd tegorocznego Epicentrum Festiwal znajdzie się także niezwykły duet: Smolik//Kev Fox. Obydwaj w 2015 roku wstrząsnęli polską sceną alternatywną, zdobywając platynową płytę za wspólnie wydany album. Kolejne dzieło dobrze współbrzmiących artystów, „Belly Of The Whale” (Brzuch wieloryba) ukazało się osiem lat później, także odnosząc sukces.

Andrzeja Smolika, wziętego muzyka, producenta, aranżera i „mistrza drugiego planu” słuchacze znają ze współpracy (jako klawiszowiec bądź instrumentalista) takich gwiazd, jak Wilki, Hey, Myslovitz, Justyna Steczkowska, Katarzyna Nosowska i wielu innych. Komponuje przeboje, wydaje płyty. Kev Fox, rodowity Anglik od szesnastu lat mieszkający w Polsce, spotkał Smolika trochę przypadkiem na jednym z koncertów w Warszawie. Od tej pory losy obu artystów są ze sobą związane – także przez projekt Męskie Granie.

Czy aleksandrowska publiczność doczeka się utworów Męskiego Grania wykonywanych w tercecie? A może artyści zdecydują się na inne niespodzianki? Czas pokaże – tymczasem zacieramy ręce na smakowite wydarzenie muzyczne! Jak również na szereg innych niespodzianek, dla młodszych, starszych i całych rodzin, które ujawniać będziemy sukcesywnie. Program całodniowego wydarzenia będzie nimi wypełniony.

Na najbardziej energetyczną imprezę tego roku zaprasza Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Iwona Dąbek – Starosta Zgierski.

Najbliższe wydarzenia

POKAŻ WIĘCEJ