Główna Honorowy Obywatel Gminy Aleksandrów Łódzki

Honorowy Obywatel Gminy Aleksandrów Łódzki

Dodano: Autor: Klaudia Kosak

JADWIGA SMOLAREK

Uchwałą nr LVIII/406/06 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim
z dnia 26 października 2006 roku
przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Gminy Aleksandrów Łódzki Pani Jadwidze Smolarek, która jest mamą wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej, medalisty mistrzostw świata – Włodzimierza Smolarka oraz jest babcią wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej – Euzebiusza Smolarka.

WŁODZIMIERZ SMOLAREK

Uchwałą nr XXI/236/08 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 21 maja 2008 roku przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Gminy Aleksandrów Łódzki wielokrotnemu reprezentantowi Polski w piłce nożnej, brązowemu medaliście mistrzostw świataw Hiszpanii w roku 1982, Panu Włodzimierzowi Smolarkowi.

EUZEBIUSZ SMOLAREK

Uchwałą nr XXI/237/08 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 21 maja 2008 roku przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Gminy Aleksandrów Łódzki wielokrotnemu reprezentantowi Polski w piłce nożnej Panu Euzebiuszowi Smolarkowi

KAROL MISZCZAK

Uchwałą nr IX/82/15 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 7 maja 2015 roku przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Gminy Aleksandrów Łódzki Karolowi Miszczakowi.
Karol Miszczak od 1987 roku stworzył całkowicie od podstaw firmę Lady Kama działającą na terenie Aleksandrowa Łódzkiego, która dziś jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w branży pończoszniczej, 70% całej produkcji firma eksportuje głównie do Europy Zachodniej, Afryki i Izraela. Karol Miszczak w ostatnim czasie aktywnie pozyskiwał środki unijne, przy wykorzystaniu których zmodernizował i rozbudował park maszynowy. Firma wielokrotnie została laureatem wielu najbardziej prestiżowych ogólnopolskich nagród  i rankingów na czele z „Laurem Konsumenta- odkrycie roku”. W ten sposób Karol Miszczak stał się dla Aleksandrowa Łódzkiego symbolem budowy pozytywnego wizerunku firmy jako innowacyjnego podmiotu gospodarczego oraz promocji lokalnej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej i ogólnokrajowej. Karol Miszczak to także człowiek, który na co dzień swoim zaangażowaniem, pomocą ale przede wszystkim wielkim sercem zmieniał rzeczywistość niepełnosprawnych dzieci, ubogich rodzin. Wspierał finansowo stowarzyszenia i różnorodne akcje, które miały i mają wpływ na to jak postrzegane jest nasze miasto. Swoją działalnością charytatywną uczył jak można prowadzić biznes
z korzyścią dla społeczności lokalnej. Karol Miszczak był wybitną i niepowtarzalną osobowością Aleksandrowa Łódzkiego.

ANDRZEJ GRABARCZYK

Uchwałą nr XXVII/270/16 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 18 września 2016 roku  przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Aleksandrowa Łódzkiego Panu Andrzejowi Grabarczykowi, wybitnemu lekkoatlecie, ambasadorowi Aleksandrowa Łódzkiego na arenie międzynarodowej, wielokrotnemu reprezentantowi Polski w trójskoku, dwukrotnemu uczestnikowi Igrzysk olimpijskich z Seulu w 1988 roku i Barcelony w 1992 roku, finaliście Mistrzostw Europy z 1990 roku i Halowych Mistrzostw Świata
z 1989 roku, wielokrotnemu Mistrzowi Polskiw trójskoku i skoku w dal.

ANDRZEJ BENEDYKT KUROPATWA

Uchwałą nr XXVII/269/16 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 18 września 2016 roku przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Aleksandrowa Łódzkiego Panu Andrzejowi Benedyktowi Kuropatwie, znanemu przewodnikowi turystycznemu, długoletniemu członkowi Towarzystwa Przyjaciół Aleksandrowa Łódzkiego, którego wielką pasją były dzieje naszej małej ojczyzny – Gminy Aleksandrów Łódzki.

ZENON KOZANECKI

Uchwałą nr XXVII/271/16 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 18 września 2016 roku przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Aleksandrowa Łódzkiego Panu Zenonowi Kozaneckiemu, wieloletniemu dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych
w Aleksandrowie Łódzkim, społecznikowi działającemu w harcerstwie, który był jednym z głównych pomysłodawców i twórców Towarzystwa Przyjaciół Aleksandrowa Łódzkiego i wieloletnim redaktorem rocznika TPA pt. „Aleksandrów wczoraj i dziś”.

RADOSŁAW MYSZKOWSKI

Uchwałą nr LIV/515/18 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 26 kwietnia 2018 roku przyznaje się Honorowe Obywatelstwo Aleksandrowa Łódzkiego Panu Radosławowi Myszkowskiemu, jednemu z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy masters, który ma na swoim koncie kilkanaście tytułów mistrza Polski, jak również tytuł wicemistrza świata mastersów.

Aktualności