Główna Aktualności Bieg z przeszkodami dla dużych i małych

Bieg z przeszkodami dla dużych i małych

Dodano: Autor: E o

26 maja w Dzień Matki Publiczne Przedszkole KIDO nr 6  zorganizowało sportowe obchody tego święta.

-Dzisiaj w ten piękny, słoneczny dzień organizujemy wydarzenie dla dzieci i ich rodzin czyli bieg przez przeszkody. Oprócz samego biegu mamy również mnóstwo atrakcji- mówi Katarzyna Cicha właścicielka Przedszkola KIDO.

I owszem było malowanie twarzy, plecenie warkoczy, malowanie toreb czy dmuchańce. W akcję włączyli się rodzice, którzy przygotowali słodkości, lemoniadę, by cały zysk zebrany podczas wydarzenia przeznaczyć na rozbudowę istniejącego placu zabaw.

– Świetna inicjatywa zarówno przedszkola jak i rady rodziców. Dzieciaki razem z rodzicami spędzają czas i to na sportowo. Od małego mają w sobie ten duch sportowy. Sport uczy także systematyczności, uczy wygrywać, przegrywać. Bardzo ważne, że rodzice nie liczą tylko na samorząd lub, że samo coś się zrobi tylko biorą sprawy w swoje ręce- dodaje Mariusz Grabowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim.

Na każdego uczestnika biegu czekał pamiątkowy medal, a na najlepszych dyplomy i odznaki. Do biegu dopingował zawodników Mateusz Rafalski, a medale wręczała Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Hanna Beda wraz z Mariuszem Grabowskim. (EMA)

Aktualności