Główna SOS zwierz ZGŁOSZENIA DOTYCZĄCE ZWIERZĄT Zgłoś sprawę dotyczącą zwierząt – formularz elektroniczny

Zgłaszanie zwierząt

  Podaj swoje dane:
  Zwierzęta ranne  W przypadku zwierząt powypadkowych – interwencję podejmuje niezwłocznie lecznica weterynaryjna Tomvet. Nie przyjmujemy zwierząt przywiezionych przez osoby prywatne lub inne podmioty. Wszystkie zwierzęta powypadkowe/ranne przekazywane są lecznicy – niezależnie od tego czy są zaczipowane czy też nie posiadają mikroczip. W przypadku sprawy pilnej prosimy o kontakt (42)270-03-21 ( w godzinach pracy UM) lub (42) 270-03-12 (całodobowo)  Zgodnie z procedurami obowiązującymi na terenie Gminy Samodzielne złapanie, trzymanie zwierzęcia z terenu gminy Aleksandrów Łódzki na terenie posesji lub zawiezienie go do schroniska lub do Urzędu Miejskiego przez mieszkańca lub jakąkolwiek inny podmiot skutkuje przejęciem przez niego całkowitej odpowiedzialności za zwierzę, w tym odpowiedzialności finansowej. Urząd Miejski nie uznaje takich zwierząt jako bezdomne. Zgłoszenia realizowane są w godzinach pracy UM. W przypadku wtargnięcia zwierzęcia na drogę prosimy o kontakt z Komisariatem Policji.
  Zgłoszenia dotyczące potrąconych dzikich zwierząt przyjmowane są przez Policję 47 842-53-60 oraz Koło Łowieckie lub Nadleśnictwo z danego terenu. W przypadku gdy zwierzę zostało potrącone na drodze gminnej dodatkowo Monitoring Miejski w Aleksandrowie Łódzkim pod numerem telefonu: (42) 270-03-12
  W przypadku zwierząt powypadkowych na terenie drogi gminnej – interwencję podejmuje niezwłocznie lecznica weterynaryjna Tomvet. Nie przyjmujemy zwierząt przywiezionych przez osoby prywatne lub inne podmioty.
  W przypadku zwierząt młodych i niesamodzielnych prosimy o kontakt z Leśną Osadą Edukacyjną w Kole 694 408 878 lub Monitoringiem Miejskim (42) 270-03-12
  W przypadku zwierząt martwych na drogach gminnych należy zgłosić to zdarzenie na Monitoring Miejski (42) 270-03-12 lub w przypadku dróg powiatowych i krajowych do podmiotów odpowiedzialnych za oczyszczanie w/w dróg.