Główna Aktualności ZUS zachęca do e-wizyty

ZUS zachęca do e-wizyty

Dodano: Autor: Mateusz Rafalski

Chcąc załatwić jakąś sprawę w ZUS nie trzeba wychodzić z domu. Dostępna jest opcja e-wizyty, którą można odbyć w dogodnym czasie. W ciągu ubiegłego roku z wideorozmowy z ekspertem ZUS, skorzystało ponad 111 tys. klientów.

Możliwość skorzystania z e-wizyty jest szczególnie ważna w okresie zimowym, kiedy więcej osób choruje. Liczba zaświadczeń lekarskich wystawionych z tytułu choroby w listopadzie 2022 roku wyniosła 1 mln 835 tys., a w grudniu (1-26.12.) było to 2 mln 178 tys.

W województwie łódzkim w listopadzie ub. roku z tytułu choroby własnej wystawiono w sumie 130 tys. e-ZLA, natomiast w grudniu – 178,5 tys.

Klienci najczęściej wybierali e-wizyty w temacie emerytur i rent, zasiłków oraz zagadnień dotyczących obowiązków ubezpieczeniowych firm, w tym również w kontekście pracowników. Podczas e-wizyty klienci chętnie korzystali też z możliwość potwierdzenia profilu utworzonego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – podaje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

E-wizytę można zarezerwować na stronie internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 14:00.

Chcąc zarezerwować taką wizytę w dogodnym czasie i terminie, należy wejść na link do e-wizyty. Można umówić się także na konsultacje w sprawie zasiłków, emerytur i rent w języku migowym (PJM).

Podczas rezerwacji e-wizyty należy: podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę spotkania, wybrać temat spotkania, w przypadku osoby niesłyszącej, należy wybrać e-wizytę w języku migowym (PJM), a następnie zaznaczyć interesujący temat spotkania.

Przygotowanie do e-wizyty: miejsce – prywatne, ciche miejsce z neutralnym tłem, konieczne jest urządzenie z kamerą (komputer, laptop, tablet albo telefon), dowód osobisty – w przypadku chęci uzyskania informacji w sprawie indywidualnej, należy mieć przygotowany dokument tożsamości, który zostanie zweryfikowany podczas e-wizyty, inne osoby – w trakcie spotkania online może wziąć udział osoba trzecia, ale tylko wówczas, gdy jest to opiekun klienta, którego dane podano przy rezerwacji e-wizyty.

Aktualności