Główna Aktualności ZNP podsumowało kadencję

ZNP podsumowało kadencję

Dodano: Autor: E o

Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Związku Nauczycielstwa Polskiego, która odbyła się 24 maja była podsumowaniem 5-letniej działalności obecnych władz aleksandrowskiego koła.

Aleksandrowski oddział ZNP liczy 152 członków oraz 42 emerytowanych pedagogów. 5-lat temu prezesem oddziału została Iwona Kalina. Wytyczono wtedy program działania na lata 2019-2025.

– Mieliśmy świadomość, że realizacja zadań w zakresie edukacji, spraw zawodowych, socjalnych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych wymagała będzie od nas determinacji, konsekwencji i uporu – mówi Iwona Kalina prezes ZNP. – Ale udało się osiągnąć zamierzenia.

Nauczycielskie związki, również ten z Aleksandrowa organizowały ogólnopolskie akcje protestacyjne w konsekwencji których wprowadzono nowe, korzystne zapisy w Karcie Nauczyciela, dotyczące płac. Aleksandrowskich pedagogów nie zabrakło też podczas pikiet i spotkań w sprawie Lex Czarnek, pomagali setkom tysięcy ukraińskich uchodźców ucząc ich języka polskiego, wywalczyli 30% podwyżki nauczycielskiej płacy minimalnej i wiele więcej. ZNP oficjalnie też poparło nauczycieli i rodziców protestujących przeciwko przywiezionemu w teczce dyrektorowi SMS LO.

Od 12 lat drużyna naszego oddziału ZNP bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty w Głownie, zdobywając punktowane miejsca. W tym roku siatkarki otrzymały wyróżnienie w plebiscycie Sportowiec Roku organizowanym przez gminę.

W 2022 roku aleksandrowski oddział ZNP otrzymał od samorządu nowe pomieszczenie wraz z wyposażeniem biurowym. A współpraca z lokalnymi władzami czy to gminnymi czy powiatowymi – oddziałowi aleksandrowskiemu wychodzi naprawdę wzorowo.(kbs)

Aktualności