Główna Aktualności Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców

Dodano: Autor: Kinga Drożdżel

Drogi mieszkańcu, jesienią tego roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Jeśli chciałbyś głosować w miejscu zamieszkania, najlepiej zamelduj się na pobyt stały – lub gdy z jakiś względów nie możesz tego zrobić – złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.

Masz dwie możliwości. Możesz zrobić to osobiście w urzędzie lub bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem platformy ePUAP. Wystarczy złożyć wniosek, deklarację i oświadczenie wraz z dokumentami, które potwierdzają fakt zamieszkania w Aleksandrowie Łódzkim, pod adresem wpisania do rejestru wyborców.

PRZEZ INTERNET
Jeśli chcesz dopisać się do rejestru wyborców za pośrednictwem platformy ePUAP — potrzebujesz profilu zaufanego. Poniżej link przekierowujący bezpośrednio do usługi.
https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-wpisanie-do-rejestru-wyborcow

W URZĘDZIE
Szczegółowa procedura wpisu do rejestru wyborców znajduje się na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Poniżej link przekierowujący bezpośrednio do usługi.
https://aleksandrowlodzki.bip.net.pl/?c=864

Wniosek o wpisanie do rejestru można składać przez cały rok. Dlatego pracownicy Wydziału Organizacji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim zachęcają, aby nie czekać ze złożeniem wniosku na ostatnią chwilę przed wyborami, unikając kolejek i mieć pewność, że urzędnicy będą w stanie dopisać Cię do rejestru przed wyborami.

Aktualności