Główna Aktualności Zgłoś projekt w ramach ABO 2023

Zgłoś projekt w ramach ABO 2023

Dodano: Autor: Kinga Drożdżel

Macie już jakiś pomysł, który chcielibyście zgłosić w ramach ABO 2023? A może macie ich tyle, że nie możecie zdecydować, który będzie najlepszy? Dobra wiadomość jest taka, że każdy mieszkaniec Gminy Aleksandrów Łódzki może zgłosić dwa projekty – jeden inwestycyjny, a drugi miękki-społeczny.

Projekty inwestycyjne wiążą się ze stałą ingerencją w przestrzeń publiczną. Najprościej je zdefiniować, odpowiadając sobie na pytanie, czy ten pomysł na trwałe zmieni obszar, którego dotyczy. Do puli projektów inwestycyjnych należy zaliczyć wszelkie remonty oraz budowy dróg czy oświetlenia. Ale to nie tylko te najbardziej kosztowne projekty. Wnioskowanie o postawienie dodatkowej ławki czy kosza na śmieci w parku, to również zadanie inwestycyjne.

Natomiast wszelkie pomysły, których celem będzie integracja mieszkańców, a więc np. koncerty, warsztaty, pokazy należą już do tej drugiej puli projektów społecznych (miękkich). Jeśli nie mamy pewności, do jakiej kategorii zakwalifikować dane zadanie, zawsze można się zwrócić o pomoc do Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Aktualności