Główna Aktualności Z miłości do aktywności i karnawału

Z miłości do aktywności i karnawału

Dodano: Autor: E o

Zakochani po uszy albo tylko trochę… wszyscy mogli wziąć udział w walentynkowym biegu „Zakochani na start”.

W niedzielne przedpołudnie 18 lutego na starcie stawiło się prawie 200 osób.

To już 7 edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez. Można było startować w parach, grupach lub indywidualnie. Można było biec, można też iść z kijkami. Najważniejsze to dobrze się bawić a to aleksandrowianie potrafią jak nikt. Jak co roku organizatorem tej sportowo – karnawałowej imprezy było Aleksandrowskie Forum Społeczne przy współpracy z samorządem.

– Na trasie na uczestników czekały przeszkody i może nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby zawodnicy nie byli powiązani sznurkiem. Przejść wspólnie przez rurę lub przenieś partnerkę na plecach było nie lada wyzwaniem. Jak zawsze było zabawnie, kolorowo i słonecznie – wspomina Iwona Dąbek prezes AFS.

Trasa przebiegała po obwodzie terenu MOSiR i liczyła ponad 2 km. Dla jednych to żaden wysiłek, ale biorąc pod uwagę, że byli i tacy, którzy od święta pokonują taki dystans, z dumą mogli czuć się sportowcami. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i tym samym mógł uzupełnić stracone kalorie. Imprezę zakończono pieczeniem kiełbasek i biesiadowaniem przy ognisku. (ak)

Aktualności