Główna Aktualności Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Dodano: Autor: Klaudia Kosak

17 maja 2022 r. odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandrowa Łódzkiego. Młodzieżowa Rada Miejska reprezentuje młodzież z miasta i gminy. Jest wybierana w demokratycznych wyborach. Jej celem jest upowszechnianie wśród młodych ludzi idei samorządowej oraz troski i odpowiedzialności za swoją „małą ojczyznę”.
— Kształtowanie postaw demokratycznych wymaga zainteresowania młodych ludzi sferą polityki już na poziomie lokalnym — mówi Mariusz Grabowski, radny Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim, inicjator powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej.
— Służy też rozwijania dialogu pomiędzy przedstawicielami władz lokalnych a młodzieżą. Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej trwa 2 lata, a jej funkcjonowanie w dużym stopniu wzorowane jest na Radzie Miejskiej Aleksandrowa Łódzkiego.
— Bardzo ważne jest zapoznanie młodych ludzi z zasadami działania samorządu lokalnego — tłumaczy M. Grabowski. — Przecież to spośród nich wyrosną kiedyś nasze następczynie i nasi następcy.
Kampania wyborcza już trwa, a do 19 kwietnia zostanie powołany Miejski Zespół Wyborczy. W jego skład wejdą: naczelnik lub przedstawiciel Wydziału Edukacji, Małgorzata Grabarczyk (Przewodnicząca RM), przedstawiciele klubów radnych i jedna osoba wskazana bezpośrednio przez Burmistrza Jacka Lipińskiego.
Zgłoszenia kandydatów i kandydatek z listą poparcia co najmniej 20 osób będzie możliwe do 29 kwietnia. Tydzień później do publicznej wiadomości zostanie podana lista kandydatów. Kampania wyborcza, podczas której będzie można poznać najważniejsze pomysły i postulaty kandydatów, potrwa do 16 maja do godz. 23.59. Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej zostaną przeprowadzone 17 maja w godzinach 9-16.

Aktualności