Główna Aktualności Wodny plac zabaw na wiosnę

Wodny plac zabaw na wiosnę

Dodano: Autor: E o

Prace przy budowie wodnego placu zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mają zakończyć się jeszcze przed wiosną. Na razie budowa nie przypomina wymarzonego miejsca dla dzieci, ale trzeba cierpliwie poczekać na efekt finalny.

– Mamy zrealizowane wszystkie media, budynek technologiczno-sanitarny i niecki basenu. Do końca marca przyszłego roku budowa wodnego placu zabaw na terenie MOSiR powinna się zakończyć – informuje Danuta Antczak-Mastalerz, naczelnik wydziału Inwestycji, Gospodarki Odpadami i Rolnictwa UM w Aleksandrowie.

MOSiR z roku na rok powiększa ofertę. To miejsce jest ważne właściwie dla każdego pokolenia. Służy nie tylko do uprawiana sportu, nie tak dawno powstały dwie altany, będzie park linowy, a park wodny jest długo wyczekiwaną inwestycją.

– Będziemy mieć ok. 300 m2 powierzchni brodzika. Na najmłodszych czeka 13 atrakcji wodnych – wylicza Arkadiusz Cichecki, dyrektor MOSiR.

Ponad 5 mln inwestycja jest dofinansowana z budżetu gminy i środków zewnętrznych. W najbliższym czasie przejdzie kolejny etap budowy.

– Do wykonania pozostało jeszcze całe zagospodarowanie. Roboty wewnętrzne w budynku techniczno-sanitarnym i wykonanie nawierzchni w niecce wodnego placu zabaw oraz później już ustawienie urządzeń – dodaje Danuta Antczak-Mastalerz.

Na razie budowa nie przypomina pięknego wodnego placu zabaw, ale za kilka miesięcy to miejsce ma służyć mieszkańcom i wyglądać doskonale.

– Inwestycja będzie wkomponowana w zieleń. Woda musi spełniać warunki ustawowe, czyli praktycznie warunki wody pitnej – dodaje Arkadiusz Cichecki.

Inwestycja miała być zakończona w pierwszych dniach października, ale przez odkryte znalezisko archeologiczne pracę zostały przesunięte o kilka miesięcy. Nie ma to większego wpływu na użytkowanie, ponieważ nikt w październiku nie skorzystałby z wodnego placu zabaw. Czekamy na piękne lato, które można również spędzić na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. (Kiniu)

Aktualności