Główna Aktualności Wiosna w ruchu

Wiosna w ruchu

Dodano: Autor: E o

To ostatni moment na zadbanie o swoje ciało. Zimowy tłuszczyk łatwo zrzucić na siłowni, a te przezywają teraz prawdziwe oblężenie. W zdrowym ciele zdrowy duch – przekonują trenerzy. I nie tylko oni. Adam Wawrzyniak na siłownię chodzi od 4 lat. Schudł 23 kg. Potem zbudował masę mięśniową , więc wygląda i czuje się świetnie W BLU ćwiczy regularnie : dwa razy 2  o 6:00 rano, raz po pracy, raz w weekend.

– Czuję się lepiej, mam więcej siły, pracuje mi się też lepiej. A pracuję przy biurku i odkąd chodzę na siłownię przestały boleć mnie plecy – wylicza zalety pan Adam.

Ale fanów  zdrowego trybu życia w klubie Blu  jest więcej.

– Odkąd ćwiczę nie narzekam na plecy – mówi Andżela Czarnecka – Jest zdrowie, frajda, jest hobby, zainteresowania, bo  i dietę trzeba jakąś wdrożyć i trochę poczytać o tym.

– Z przerwami  już 3 lata chodzę na siłownię. Staram się byc trzy razy w tygodniu.  Przyznaję, że mam z tego duża przyjemność, bo  praktycznie uśmiech nie schodzi mi z  twarzy i  zdrowie dopisuje  . Polecam serdecznie – mówi  Adam Grudziński .

Blu fitness właśnie na wiosnę przezywa prawdziwe oblężenie. Aleksandrowianie chcą chudnąć, poprawić sylwetkę, zdrowiej żyć.

– Klub mamy otwarty od godziny 6 i zawsze stoi kolejka przed otwarciem. Często jedynym momentem jest poćwiczenie przed pracą, więc zaczynają o 6 rano, by o 8 być już gotowym do pracy – mówi Anna Kozak właścicielka Blu.

Siłownia to również styl życia, zupełnie inny od tego który znamy na co dzień.  Daje nowe możliwości  i stawia nowe wyzwania. A właśnie na wiosnę jesteśmy na to gotowi. Czy warto spróbować.

– Warto ćwiczyć dla zdrowia i samopoczucia, by zachować kondycję i tzw. długowieczność. Jeżeli uważamy, że siłownia nie jest dla nas zacznijmy od strefy kardio: bieżnia, orbitek .  Ruchu nigdy nie jest za dużo – zachęca Rafał Romanowicz trener .

Nawet niewielki wysiłek fizyczny pobudza organizm do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Główne zalety uprawiania sportu to m.in.: zmniejszenie ryzyka otyłości, chorób serca, raka, wzmocnienie mięśni i kości, zdrowie umysłowe i lepsze samopoczucie.  (kbs)

Aktualności