Główna Aktualności Wielki Dzień Pszczół w Aleksandrowie Łódzkim

Wielki Dzień Pszczół w Aleksandrowie Łódzkim

Dodano: Autor: Klaudia Kosak

Już 8. sierpnia poopowiadamy Wam o pszczołach. Całe rodziny zapraszamy na warsztaty i zabawy dotyczące tych pracowitych owadów. Przy okazji zdobywania cennej wiedzy, będziecie mogli otrzymać rośliny miododajne. A atrakcji będzie mnóstwo. Zwłaszcza dla najmłodszych. Będzie malowanie łąki kwietnej, tworzenie opasek z pszczółkami, owadzi tor przeszkód, poszukiwanie pszczelich skarbów oraz wiele innych gier i konkursów. Wykonywane również zostaną „turbopszczoły”. Zadaniem uczestników będzie stworzenie pszczoło-rakiet, które wyposażone w napęd polecą na określoną odległość. Będą z nami także pszczelarze. Odpowiedzą na pytania dotyczące ich pracy oraz różnych rodzajów miodu. Natomiast na stoisku poświęconym ekologii podpowiemy Wam m.in. jak prawidłowo segregować odpady.
Dlaczego taka tematyka akurat 8. sierpnia? Tego dnia obchodzimy bardzo ważne święto, czyli Wielki Dzień Pszczół. Czemu to takie istotne? Albert Einstein podobno powiedział, że „gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia”. To teraz wyobraźcie sobie, że na świecie nie ma już żadnych owadów zapylających. Wraz z nimi znikają rośliny. Zostają tylko te, które do swojego rozwoju nie potrzebują zapylaczy, a więc np. zboża czy kukurydza. Problem z roślinami natychmiast odczuwają zwierzęta, gdyż drastycznie zmniejsza im się dostępność do pożywienia. A co z ludźmi? Oni także tracą mnóstwo żywności. Przez to ceny w sklepach wzrastają. Nie mamy owoców czy kwiatów, które tak bardzo lubimy. Nasza dieta jest bardzo uboga, co przekłada się na wiele chorób. Nie mamy także się w co ubrać, bo do pozyskania bawełny także potrzebne są te pracowite owady…
Dlatego Wielki Dzień Pszczół ma uświadomić nam, jak wiele zawdzięczamy tym pracowitym owadom. Zapraszamy na MOSiR w godzinach 15-20. Wspólnie uczcimy to święto. Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Oprócz tych wspomnianych powyżej, czekać na Was będą ślizg wodny, darmowe dmuchańce oraz lody i wata cukrowa.

Aktualności