Główna Aktualności Wielkanocne „prezenty” dla Krzywca

Wielkanocne „prezenty” dla Krzywca

Dodano: Autor: E o

Wieś Krzywiec to jedno z tych sołectw, które w ostatnim czasie bardzo się rozwinęły. Dzięki zagospodarowaniu terenu należącego do wsi mieszkańcy mogą nie tylko wspólnie spotykać się i podejmować ważne decyzje ale także mogą uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach i kursach. A do listy tych kursów już niedługo będzie można dopisać warsztaty komputerowe. Właśnie 25 marca przedstawiciele aleksandrowskiego samorządu- Tomasz Barszcz i Iwona Dąbek udali się do Krzywca, by na ręce sołtysa Jacka Wiśniewskiego wręczyć sprzęt komputerowy, który będzie służył mieszkańcom. To drukarka i laptop, dzięki którym zostaną napisane nie jedne wnioski na pozyskanie funduszów dla sołectwa.

Sołtys wsi Jacek Wiśniewski nie ukrywa, że taki sprzęt będzie bardzo pomocny-  najbliższe plany do wykorzystania sprzętu komputerowego to jest przede wszystkim przygotowanie dalszych grantów i dalszych programów pilotażowych, które chcielibyśmy wykorzystać i wdrożyć dla naszej wsi, dla naszego społeczeństwa. Jednocześnie planujemy cykl szkoleń, m.in. chciałby przeprowadzić szkolenia dla mieszkańców- dla seniorów z zakresu bezpieczeństwa, informowania o nowych formach przestępczości po to żeby uświadomić ich o stopniu zagrożenia oraz o sposobie postępowania.

To jednak nie jedyna niespodzianka jaka czekała tego dnia na mieszkańców Krzywca. Przed siedzibą KGW stanął kosz w kształcie serca na nakrętki. To już nasty kosz na terenie naszej gminy. Służy on do zbierania plastikowych nakrętek, które pomagają z pozyskaniu funduszy na akcje charytatywne.

– Doskonale sobie zdajemy sprawę, że zgodnie z dyrektywą unijną  w okolicach połowy przyszłego roku producenci wszystkich opakowań typu PET  będą zobligowani do produkcji plastikowych butelek z przytwierdzonymi nakrętkami na stałe. Jest to podyktowane dbałością o środowisko. Era tych serc do zbierania nakrętek przemija,. Ale są to fajne pojemniki które są umieszczone przy strategicznych miejscach, przy szkołach, strażnicach czy siedzibach KGW jak w Krzywcu, więc już teraz mamy dla nich inne zastosowanie. Serca będą stanowiły kontenery dla odpadów plastikowych. Mamy pomysł by przy każdym sercu zamontować zgniatarki do butelek. Wtedy z łatwością będzie można zgniecioną butelkę wrzucić do takiego kosza. – opowiada Tomasz Barszcz.

Serce posłuży jednak jeszcze jakiś czas i na pewno dzięki jego zawartości zostanie wsparta nie jedna akcja charytatywna.

Aktualności