Główna Aktualności Weekend 23-25 lipca

Weekend 23-25 lipca

Dodano: Autor: Mateusz Rafalski

Piątek, 23 lipca

Kolejna odsłona kina plenerowego. Tym razem obejrzymy dwie niezwykłe historie.

O 21:00 wyświetlony zostanie film „Joker”. To przejmująca historia zmagającego się z wieloma problemami komika, który popada w obłęd i zostaje mordercą.

Następnie wyświetlimy film „Sokół z masłem orzechowym” — wzruszającą opowieść o niezwykłej znajomości. Los krzyżuje ze sobą zmagającego się z żałobą i poczuciem winy — Tylera oraz Zaka — młodego mężczyznę z zespołem Downa, który marzy, by zostać wrestlerem.

Obydwie projekcje w piątek, park miejski (plac Kościuszki). Wstęp wolny.

Sobota, 24 lipca

Przed zmaganiami dorosłych, w Wyścigu Kolarskim „MASTERS” w Aleksandrowie Łódzkim, do spróbowania swoich sił na rowerze zapraszamy także dzieci. Specjalnie dla nich zaplanowane zostały krótsze trasy. Starty wyścigu dla dzieci:

a) przedszkolaki, start godz. 10:00
b) uczniowie szkół podstawowych: klasa 1-3 (chłopcy i dziewczęta) – start 10:15
c) uczniowie szkół podstawowych: klasa 4-6 (chłopcy i dziewczęta) – start 10:40
d) uczniowie szkół podstawowych: klasa 7-8 (chłopcy i dziewczęta) – start 11:00.

Zwycięzcy otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Udział w wyścigu jest bezpłatny, a zapisu dokonuje rodzic lub opiekun prawny w dniu zawodów na terenie MOSiR (ul. 11 Listopada 98) w godz. 8:30-9:45. Warunkiem dopuszczenia dziecka do startu jest posiadanie kasku i sprawnego roweru.

Widzimy się już 24 lipca! Więcej szczegółów w regulaminie dostępnym pod adresem: https://aleksandrow-lodzki.pl/wyscig-kolarski-dla-dzieci/.

W tym roku, po raz kolejny, na terenie naszej gminy odbędzie się Wyścig Kolarski MASTERS o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi. Wydarzenie wpisuje się w cykl wyścigów „Klasyki Ziemi Łódzkiej”.
W Aleksandrowie Łódzkim kolarze spotkają się 24 lipca. Start i meta zaplanowane zostały na terenie MOSiR. Zawodnicy do pokonania będą mieli okrężną trasę o długości 27,5 km.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i zapisów. Można to zrobić pod adresem: https://www.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php…
Zapisy będą możliwe jeszcze w dniu wyścigu — w Biurze Zawodów.

Niedziela, 25 lipca

Na scenie aleksandrowskiego MOSiR-u zagrają Luxtorpeda oraz Illusion!
Luxtorpeda wraca do Aleksandrowa Łódzkiego po niemal 10 latach! Tak, gościliśmy ich na jednej z pierwszych edycji Summer Dying Loud. Po dekadzie funkcjonowania na scenie i setkach zagranych koncertów, Luxtorpeda pojawi się z nowym wydawnictwem „Elektroluxtorpeda”. Nie zabraknie więc muzycznych premier!
Illusion przedstawiać nikomu nie trzeba. Zespół jest obecny na polskiej scenie od niemal 30 lat. Swoją muzyczna drogę udokumentowali sześcioma albumami studyjnymi, z których ostatni — „Anhedonia” — ukazał się w 2018 roku. Illusion poczęstuje nas na pewno przekrojowym materiałem z nich wszystkich, ale fani i tak będą oczekiwać nieśmiertelnych „Nóż”, „Wojtek” czy „Vendetta”.

Aktualności