Główna Aktualności Wciąż ponad 60 rodzin z województwa łódzkiego czeka na pomoc. Potrzebna mobilizacja!

Wciąż ponad 60 rodzin z województwa łódzkiego czeka na pomoc. Potrzebna mobilizacja!

Dodano: Autor: Mateusz Rafalski

Mimo wyjątkowo trudnego roku wolontariusze Szlachetnej Paczki po raz kolejny dotarli do tysięcy potrzebujących rodzin, dla których hasło: „Nie mam się w co ubrać”  to smutna prawda. Tak jak u pani Aliny, 79-letniej seniorki, która marzy o ciepłej kurtce na zimę. W województwie łódzkim brakuje jednak darczyńców, dlatego aż 66 rodzin może nie otrzymać wsparcia. Darczyńcą może zostać każdy. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, wybierz rodzinę i pomóż najbardziej potrzebującym ze swojej okolicy!   

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do tysięcy osób i rodzin z całej Polski: do opuszczonych, samotnych, dotkniętych nagłą tragedią. Wiemy już, że ponad 15 000 rodzin w skali całego kraju otrzyma pomoc. W województwie łódzkim wciąż jednak są tacy, którzy w tym roku mogą zostać bez wsparcia.    

Nikt nie powinien zostać sam. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, to już ostatni moment!  

Wielka mobilizacja – zostało tylko kilka dni! 

Pani Maria ma 78 lat. Mówi: „Nie wiem, co gorsze – łagodna czy ostra zima? Podobno jak się zamarza, to nie boli”. Na podkarpackim przysiółku została już całkiem sama. Ośmioletni Mateusz ma jedno marzenie: żeby tata żył. Przywykł, że koledzy wołają: „Mateusz stare łachy” albo „sierota biedota”. Martwi się tylko o mamę, bo ona też czasami to słyszy.  

Obawa o to, czy wystarczy pieniędzy na jedzenie – mnie, moim najbliższym, moim dzieciom – to codzienna zmora 2 mln Polaków. Aż tylu z nas żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż dwadzieścia złotych dziennie. Historie takich osób, którym wciąż można pomóc, znajdziesz na www.szlachetnapaczka.pl

W tym trudnym, obciążonym pandemią i społecznymi problemami roku, potrzebujących jest więcej. Do tysięcy z nich dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki, ale wsparcie nie będzie możliwe bez darczyńców. A tych brakuje. Pomóc może każdy! To ostatni moment, bo do Weekendu Cudów – czasu, kiedy Paczki docierają do potrzebujących – zostało zaledwie kilka dni!  

Nie pozwólmy, by takie osoby jak pani Alicja, Maria czy ośmioletni Mateusz z województwa łódzkiego zostały bez pomocy. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.    

Dlaczego warto pomóc?  

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki jeszcze w zeszłym tygodniu docierali do rodzin. Wiemy, że biedy i problemów, z którymi mierzą się potrzebujący, jest w tym roku więcej. Wciąż napływają do nas nowe historie – nie chcemy nikogo pozostawić bez wsparcia – apelują organizatorzy Szlachetnej Paczki.  

Teraz liczy się każdy dzień i każda godzina. Razem możemy sprawić, by już w nadchodzącą sobotę i niedzielę, czyli w tzw. Weekend Cudów wszystkie rodziny ze Szlachetnej Paczki otrzymały pomoc. Dzięki Tobie ten czas może być pełen radości, wzruszeń i cudów – dla wszystkich.  

Wciąż ponad 60 rodzin z naszego województwa czeka na swoich darczyńców. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, to ostatni moment, by im pomóc!  

Wybierz rodzinę, jeszcze nie jest za późno!  

Boisz się, że zostało za mało czasu i nie zdążysz przygotować Szlachetnej Paczki? Nie jest za późno! Najważniejsze, żeby wszystkie potrzebujące rodziny znalazły swoich darczyńców, żeby poczuły się ważne, zauważone, a dostarczona, mądra pomoc dała im poczucie oddechu w tych trudnych czasach. 

W większości Szlachetnych Paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć w Weekend Cudów. Pozostałe rzeczy, te bardziej specjalistyczne lub wielkogabarytowe, można dostarczyć też w późniejszym terminie, umawiając się z wolontariuszem wybranej rodziny. Pomoc nadal ma szansę dotrzeć do potrzebujących przed świętami. W skoordynowaniu Paczek pomogą też wolontariusze Szlachetnej Paczki, darczyńcy zawsze mogą liczyć na ich rady, podpowiedzi. Dodatkowo na stronach Paczki znajdziesz szereg podpowiedzi, jak w krótkim czasie przygotować pomoc. 

Zostało tylko kilka dni. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.  

Aktualności