Główna Aktualności Warto złożyć wniosek o wyprawkę jeszcze w tym miesiącu

Warto złożyć wniosek o wyprawkę jeszcze w tym miesiącu

Dodano: Autor: Mateusz Rafalski

Nowy rok szkolny coraz bliżej. Dlatego warto skorzystać z programu Dobry Start i uzyskać 300 zł na zakup podręczników i zeszytów szkolnych. Jeśli wniosek o tzw. wyprawkę szkolną zostanie złożony do końca sierpnia, ZUS wypłaci świadczenie najpóźniej do końca września.

Choć wnioski o „300 plus” z programu Dobry Start można składać do 30 listopada, warto się pospieszyć i złożyć taki wniosek jak najszybciej, bo od daty jego złożenia, zależy kiedy otrzymamy świadczenie.

Wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Składając wniosek należy prawidłowo wypełnić dane, podając prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły i aktualny numer swojego konta.

Wnioski o świadczenie można było składać już od 1 lipca. Niektórzy rodzicie otrzymali już świadczenie na konto, pierwsze wypłaty były realizowane już od 18 lipca. Do tej pory w województwie łódzkim ZUS przekazał 56 mln zł, na wyprawkę szkolną dla 187 tys. dzieci,. Pieniądze przekazywane są na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku. Wypłata świadczenia realizowana jest w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia przez ZUS.

Program Dobry Start, gwarantuje 300 zł na wyprawkę szkolną na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz szkół policealnych, także są uprawnieni do świadczenia, jeśli 20 lub 24 rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym.

Aktualności