Główna Aktualności VIII rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę”

VIII rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę”

Dodano: Autor: Kinga Drożdżel

20 czerwca 2021 r. dojechał do mety VIII rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę” – dwudniowa impreza turystyczno-krajoznawcza Partnerstwa na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego. Rajd wystartował jak zwykle z autoserwisu Kendal, a zakończył się w restauracji Sander w Aleksandrowie Łódzkim. Wzięło w nim udział 50 kolorowych, radosnych kobiet, które są zainteresowane lepszym poznaniem naszego regionu.

W tym roku pokonały ok. 280-kilometrową trasę po pięknych, atrakcyjnych i często nieznanych zakątkach województwa łódzkiego. Były w stadninie koni w Bogusławicach i w Centrum Pożarniczym w Wolborzu. Odwiedziły Inowłódz, gdzie poznały najciekawsze atrakcje miejscowości oraz realizowały rycerskie konkurencje. W Konewce szalały w wojskowym aucie, podziwiały piękne wille na ul. Popioły w Łodzi, karmiły kaczki nad stawami Stefańskiego, zadumały się na wojskowym cmentarzu I wojny światowej w Gadce Starej i Szańcu Hubala w Anielinie. Poznały królewskie źródła w Żerominie, zwiedziły Spałę, kąpały się nad zalewem Sulejowskim, a w Spalskim Parku Krajobrazowym podziwiały (może już ostatni raz) niezwykłe, ale umierające sosny na szczudłach. O istnieniu wielu tych niezwykłych miejsc niejednokrotnie nie miały pojęcia.

Bawiły się znakomicie, realizując rajdowe zadania: jeździły na traktorze, poznawały tajniki mechaniki samochodowej, próbowały swoich sił w spinaniu się na rurę do tańczenia, skakały, biegały, piłowały, rzucały, pchały, rozwiązywały zagadki, gasiły pożar zabytkową, 100-letnią sikawką, dotykały natury, pływały na materacu, a nawet starały się w niecodzienny sposób napełnić naczynie wodą.

Rajd „Bóg zesłał babę” to wielopokoleniowa impreza turystyczna, która łączy w sobie elementy sportowe (aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, konkurencje sportowe) i edukacyjne (poznawanie atrakcji turystyczno-przyrodniczych regionu). Rajd nie jest wyścigiem. Odbywa się w ruchu otwartym, załogi jadą zgodnie z przepisami kodeksu drogowego, a do końcowej klasyfikacji nie jest brany pod uwagę czas przejazdu. Zwycięża załoga, która najlepiej wykona zadania rajdowe.

Impreza jest dofinansowana z budżetu województwa łódzkiego oraz przez Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Łódzkim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. Znajdują się one pod adresem: https://www.facebook.com/PartnerstwoNaRzeczAleksandrowaLodzkiego/posts/4152103331514449

Aktualności