Główna Aktualności Uwaga na zdrowie- czyli Aleksandrowska Rada Seniora aktywnie spędza czas wolny.

Uwaga na zdrowie- czyli Aleksandrowska Rada Seniora aktywnie spędza czas wolny.

Dodano: Autor: E o

Aleksandrowska Rada Seniora działa od kilku lat, zrzeszając blisko 30 emerytów z terenu naszej gminy. Wycieczki czy szachy, a także spotkania przy herbatce, to tylko nieliczne zajęcia jakie organizowane są. w świetlicy przy ul. Konopnickiej.  

Jak mówi Prezes ARS Barbara Szutenbach- Trzeba aktywizować seniorów, bo jak za długo siedzą w domu i mają za dużo czasu to myślą o chorobach.- pewnie coś w tym jest bo aleksandrowscy nestorzy z Rady Seniora to wysportowani i pełni energii ludzie. Może przepis na to, tkwi w tym, że nie mają czasu by chorować ? W ostatnim czasie seniorzy przystąpili do programu „Uwaga na zdrowie”

– Stowarzyszenie Aktywni.EU pozyskało środki w ramach dofinansowania programu rządowego dla seniorów, na projekt, który zatytułowaliśmy „Uwaga na zdrowie”, chcemy seniorom zwrócić uwagę na dbanie o własne zdrowie. – mówi Katarzyna Adamek, ze Stowarzyszenia Aktywni.Eu

Nestorzy swoją wycieczkę z aktywnością fizyczną zaczęli od Nordic Walking, ale to nie jedyne zajęcia, jakie proponuje program. Przed członkami ARS warsztaty z jogi, aerobicu czy fitness.

Program działa w czterech etapach. to zajęcia fizyczne, spotkania z ekspertami, gimnastyka umysłowa a także zajęcia IT.  Te ostatnie mają zadanie zapoznać seniorów z aplikacjami takimi jak  m.in. e-recepta czy ktomalek.pl.  Aleksandrowskich emerytów do aktywizacji długo namawiać nie trzeba bo doskonale widzą że sport to zdrowie. A to dla każdego człowieka jest najważniejsze. (em)

Aktualności