Główna Aktualności Uroczyste otwarcie altany

Uroczyste otwarcie altany

Dodano: Autor: E o

4 listopada sołectwo w Krzywcu zorganizowało piknik podczas którego dokonano uroczystego otwarcia altany. 

Fundusze na budowę altany Sołectwo w Krzywcu pozyskało we wrześniu tego roku. Ta budowla to było coś czego mieszkańcy Krzywca potrzebowali najbardziej. Dzięki 12 tysiącom złotych udało się te marzenia ziścić.

– Na naszej działce mamy świetlicę wiejską, plac zabaw, ale brakowało nam miejsca do wspólnej integracji na świeżym powietrzu. Lubimy działania, nie raz organizowaliśmy pikniki i takiego miejsca nam zwyczajnie brakowało. Włożyliśmy z mieszkańcami Krzywca dużo pracy, żeby udało nam się to marzenie zrealizować. Przygotowaliśmy teren pod budowę, układaliśmy kostkę i po niespełna dwóch miesiącach możemy pochwalić się altaną. Cieszymy się, że w tak ważnym dla naszej małej społeczności dniu, możemy świętować razem z Władzami Gminy Aleksandrów Łódzki- mówi Jacek Wiśniewski Sołtys Krzywca.

W imprezie wzięło udział wielu mieszkańców sołectwa, wśród nich aktor Teatru Małego w Łodzi oraz historyk, którzy swoimi występami uświetnili tę imprezę.  Sołtys już myśli nad kolejnym i inwestycjami. – W przyszłym roku musimy odbudować i wyremontować scenę, bo ta obecna nie nadaje się już do użytku. Jeśli nam się uda, będziemy myśleli o realizacji kolejnych potrzeb- dodaje sołtys.

Aktualności