Główna Aktualności Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Dodano: Autor: Dorota Zemła

Burmistrz Jacek Lipiński zaprasza Mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego na obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 w parku miejskim składaniem kwiatów przez placówki oświatowe, organizacje i stowarzyszenia z terenu gminy. O oprawę muzyczną zadba tradycyjnie orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Łódzkim.

Ponadto zgromadzeni na uroczystości mogą liczyć na wojskową grochówkę i ciasto drożdżowe, a sekcja kolarska oraz kawaleria Szwadronu 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich uatrakcyjni Święto.

O godz. 15.00 odbędzie się koncert „Piękna nasza Polska cała”, podczas którego pieśni nie tylko patriotyczne zaprezentują: T.Ś. im. Stanisława Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego, T.Ś. „Lutnia” ze Zgierza, T.Ś. „Lutnia” z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Zespół Kameralny „Na cztery głosy” z Łodzi.

Koncert odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. 1 Maja 17/19. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania w Wydziale Promocji UM.

Aktualności