Główna Aktualności Stypendia Summer Dying Loud rozdane

Stypendia Summer Dying Loud rozdane

Dodano: Autor: E o

75 młodych, artystycznie uzdolnionych aleksandrowian otrzymało bony i nagrody rzeczowe za swoje niezwykłe osiągnięcia.

21 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim odbyła się uroczysta gala wręczenie stypendiów Summer Dying Loud. Aleksandrowskie Forum Społeczne przyznało je po raz drugi.

  • Kapituła miała ciężki orzech do zgryzienia, bo otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, które opisywały artystyczne osiągnięcia od śpiewu, malarstwo, taniec, po grę na instrumentach. To pokazało, że mamy wyjątkowo zdolną młodzież. Po ciężkich naradach wyłoniliśmy 75 laureatów- mówi Tomasz Barszcz Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą.
    Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie zbiórka przeprowadzona podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Summer Dying Loud. Dzięki hojnym uczestnikom festiwalu udało zebrać się ponad 40 tys. zł.
  • – Fantastyczny festiwal przynosi fantastyczne możliwości i na pewno odkrywa potencjał u naszych dzieciaków i młodzieży, którzy mam nadzieję dzięki tym stypendiom będą dalej rozwijać swoje pasje- przekonuje Iwona Dąbek Prezes Aleksandrowskiego Forum Społecznego. A zainteresowanie programem było tak duże, że chcąc nagrodzić wybrane zgłoszenia, Burmistrz podjął decyzję, by dołożyć 10 tys. zł z budżetu gminy. – Kapituła była zachwycona osiągnięciami młodych artystów. I stąd taka decyzja ponieważ przybyło nam osób, które mają tak wszechstronne umiejętności i tak ogromne sukcesy, że nie było innej możliwości jak tylko przeznaczyć tę kwotę, bo naprawdę ta wybrana 75 zasługiwała na te stypendia- dodaje Jacek Lipiński Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.

A to nie były byle jakie osiągnięcia, ponieważ stypendyści często zdobywali nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach.

Niektórzy stypendystami zostali po raz drugi jednak większość otrzymała je po raz pierwszy i jak zapowiadali będą rozwijać swoje umiejętności by móc z tej pomocy skorzystać ponownie.

Jedno jest pewne Aleksandrów Łódzkich ma wielu, niezwykle utalentowanych młodych artystów, o których sukcesach usłyszymy jeszcze nie raz.
Ewelina Madejska

Aktualności