Główna Aktualności Strażacki jubileusz

Strażacki jubileusz

Dodano: Autor: E o

Od 120 lat stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Ich praca, chęć doskonalenia się i profesjonalizm doceniane są w całej Polsce. W minioną sobotę druhny i druhowie OSP w Aleksandrowie Łódzkim świętowali swój jubileusz.

W obchodach, które rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, na którą – przy akompaniamencie strażackiej orkiestry dętej – przemaszerowano ulicą 11-listopada, wzięli udział również przedstawiciele innych jednostek z terenu gminy, władze Aleksandrowa i dowództwo wojewódzkiej oraz powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Wśród wielu gratulacji i życzeń, nie zabrakło tych typowo strażackich

–   Przyjęło się, że strażakom życzy się tylu powrotów, co wyjazdów – zdradza Piotr Makowski, prezes OSP w Aleksandrowie Łódzkim. – Z radością przyjęliśmy też wszelkie życzenia dotyczące rozwoju. To jest coś, na co stawiamy od dawna. Nasze druhny i nasi druhowie od lat uczestniczą w wielu szkoleniach, doskonaląc swoje umiejętności w każdym aspekcie naszej co dziennej działalności.

To ważne, bo dzisiejsza straż pożarna, to nie tylko pożary – dodaje Robert Mizerski, naczelnik OSP w Aleksandrowie Łódzkim. – Przez 120 lat zmieniło się wiele, także w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Dziś nasze umundurowanie i sprzęt często nie odbiegają od tego, którym dysponują jednostki zawodowe. Robimy wszystko, by nasze umiejętności i wiedza również stały na najwyższym poziomie. Jesteśmy przecież dysponowani do różnych działań, łącznie z medycznymi. Tu nie ma miejsca na błędy.

                Profesjonalizm – to charakterystyczna cecha aleksandrowskich strażaków. Podkreślali to również komendanci komendy powiatowej i wojewódzkiej PSP. Aleksandrowska straż od lat znajduje się w krajowej czołówce wyjazdowości. Nieustanne szkolenia i nowoczesny sprzęt sprawiają, że współpraca z zawodowymi strażakami układa się wzorowo.

Od dawna powtarzam, że nasza straż, mimo iż jest jednostką ochotniczą, prezentuje poziom straży zawodowej – zachwala strażaków burmistrz, Jacek Lipiński. – Staramy się wspierać te działalność tak mocno jak to możliwe, nie szczędząc środków choćby na najpotrzebniejszy sprzęt, w tym nowoczesne wozy bojowe. Wszyscy pamiętamy też zaangażowanie aleksandrowskich strażaków w pomoc uchodźcom z Ukrainy i akcję zachęcającą Jurka Owsiaka do pozostania w WOŚP, po tragicznych wydarzeniach z Gdańska.

                W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa i wieloletnią służbę.

jc

Aktualności