Główna Aktualności Startujemy z PLANEM B

Startujemy z PLANEM B

Dodano: Autor: Kinga Ratajczyk

Wakacje to czas, który możemy spędzić na błogim lenistwie oraz dobrej zabawie. W Aleksandrowie Łódzkim zadbaliśmy o to, układając tegoroczny PLAN B. Letni cykl imprez powraca! Sprawdźcie, co zaplanowaliśmy dla Was tym razem. Na wszystkie wydarzenia w ramach cyklu Plan B – lato w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.

👉2. lipca – Park Miejski – start o 14:00
Szafing – zarówno jeśli chcecie pozbyć się zalegających w szafach rzeczy, jak znaleźć prawdziwe perełki, ta akcja skierowana jest właśnie do Was. Nie martwcie się również o to, jak w tym czasie zorganizować czas Waszym dzieciom. O ich świetne humory zadbają animatorzy. Najmłodsi będą mogli bezpłatnie pobawić się na dmuchańcach oraz otrzymać kupony na darmowe lody i watę cukrową. Ponowimy również na akcję „Podziel się roślinką”, która tym razem będzie miała charytatywny charakter.

👉8. lipca – scena w ogrodzie Biblioteki – start o 18:00
Koncert Bartka Grzanka – cykl letnich koncertów rozpoczniemy muzyką znanego i uwielbianego przez aleksandrowską publiczność wokalisty.

👉9. lipca – MOSiR – start godz. 14:00
„Otwarcie plaży z Ikrą”, gdzie czekać na Was będą m.in.: przeróżne warsztaty i animacje, rybne przysmaki oraz wyśmienita zabawa w wakacyjnym klimacie. Projekt pn. “Otwarcie plaży z Ikrą – impreza z cyklu Plan B” jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

👉16. lipca – MOSiR – start godz. 14:00
Miasteczko Westernowe – gwarantujemy, że dzięki pokazom prawdziwych pasjonatów poczujecie się jak na Dzikim Zachodzie. Zobaczycie niezwykły pokaz strzelania z bicza i płonące lasso, nauczycie tańczyć kankana, a na koniec weźmiecie udział w potańcówce przy piosenkach zespołu DROGA NA OSTROŁĘKĘ – ulubieńców countrowej publiczności.

👉22. lipca – scena w ogrodzie Biblioteki – start o 18:00
Koncert Troye Zilla – to zespół, który łączy ukraińskie, folkowe oraz zanurzone w ludowych pieśniach brzmienie z jazzem.

👉23. lipca – MOSiR – start godz. 14:00
Piknik Rodzinny ze starymi autami – będziecie mieli okazję podziwiać pojazdy, które mimo upływu lat, wciąż tak samo zachwycają. A dodatkowo animacje i zabawy dla najmłodszych.

👉30. lipca – MOSiR – start godz. 14:00
Piknik Rodzinny Na Cztery Łapy – w Aleksandrowie Łódzkim nie może zabraknąć wydarzenia dedykowanemu miłośnikom zwierząt. „Prozwierzęce” stoiska z mnóstwem ważnej i przydatnej wiedzy nt. naszych czworonożnych przyjaciół. Dla dzieci warsztaty z robotyki.

👉5. sierpnia – scena w ogrodzie Biblioteki – start o 18:00
Adama Szabat – w programie koncertu autorskie utwory artysty z gatunku piosenki literackiej.

👉6. sierpnia – MOSiR – start godz. 14:00
Dzień Pszczoły – to niedziela w stylu eko ze stoiskami edukacyjnymi oraz grami i zabawami, które przybliżą nam świat tych fascynujących owadów. Miłośnicy kwiatów będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ogrodniczych oraz otrzymać roślinę miododajną. Nie zabraknie dobrej zabawy oraz dawki pożytecznej wiedzy.

👉13. sierpnia – MOSiR – start godz. 14:00
MORORUN dla dzieci – biegi dla dzieci w każdym wieku oraz bieg terenowy z przeszkodami. Pokaz sprzętu wojskowego i gadżety w stylistyce moro.

👉19. sierpnia – scena w ogrodzie Biblioteki – start o 18:00
Koncert Fundacji „MAGNA ARTIS” – występ artystyczny w trakcie, którego usłyszymy utwory z bajek, muzykę filmową, operetkę oraz musical. Wykonawcami będą Zuzanna Caban – sopranistka, solistka Opery Krakowskiej, Wojciech Dzwonkowski – operujący głosem barytonowym, a przy instrumencie klawiszowym zasiądzie Andrzej Zawadzki – pianista akompaniator.

👉20. sierpnia – MOSiR – start godz. 14:00Rowerowy Zawrót Głowy – czyli cała impreza wokół dwóch kółek: animacje, akrobacje na rowerze i wyścig dla najmłodszych. Zaprosimy także na rodzinny rajd rowerowy, który przybliży Wam urokliwe miejsca naszej gminy.

👉26. sierpnia – scena w ogrodzie Biblioteki – start o 18:00
Koncert Heima – łódzkiego zespołu, który tworzy swój świat od końca 2017 roku. „Ich muzyczna wrażliwość płynnie porusza się między różnymi gatunkami, jak indie pop, art rock czy nawet post-punk. Jednak cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki. Zapadający w pamięć wokal, nastrojowe partie gitar oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej aurze.”

👉27. sierpnia – MOSiR – start godz. 14:00
Zakończenie wakacji – w Aleksandrowie Łódzkim zrobimy to z przytupem! Dzień przepełniony doskonałą zabawą wśród kolorów, baniek mydlanych i mega piany.

🔴 Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W ich trakcie będzie można wesprzeć zbiórkę funduszy na integracyjną strefę rekreacji dla dzieci z Zespołu Szkół im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Aktualności