Główna Aktualności Spotkanie z Wiolettą Sawicką

Spotkanie z Wiolettą Sawicką

Dodano: Autor: Kinga Ratajczyk

Nasza aleksandrowska księgarnia Erato zaprasza na spotkanie z pisarką Wiolettą Sawicką – autorką wielu powieści obyczajowych. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie księgarni (Plac Kościuszki 21) we wtorek 14. listopada o godzinie 17:00.

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, z pasji dziennikarką. Zawodowo realizuje się w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi.

To powieściopisarka tworząca romanse i literaturę społeczno-obyczajową. Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Wyjdziesz za mnie kotku?”. Historia opowiada o miłości, przyjaźni i rodzinnych tajemnicach. Wkrótce powstały kolejne dwa tomy: „Będzie dobrze, kotku” oraz „Jeśli się odnajdziemy, kotku”.

Następnie autorka napisała powieści: „Dzień cudu”, „Wyspy szczęśliwe”, „Czas próby”, „Piękna miłość”. Każda z nich ukazuje wyjątkową historię trudnej miłości. 

W 2020 roku ukazała się powieść historyczna, stanowiącą  cykl “Wiek miłości, wiek nienawiści”, której tłem jest dramatyczna historia polskich Kresów Wschodnich w XX wieku. W tym roku wydane zostały natomiast książki z cyklu „Opowieść Warmińska”– opisujące los zwykłych ludzi, którym przyszło żyć w ciężkich czasach.

Aktualności