Główna Aktualności Spotkanie dla pań pt. Kobieta w biznesie

Spotkanie dla pań pt. Kobieta w biznesie

Dodano: Autor: Kinga Ratajczyk

To już jutro. Spotkanie dla kobiet, które są aktywne zawodowo, prowadzą własną działalność gospodarczą lub też nie pracują, a chciałyby wrócić na rynek pracy, poszukać zatrudnienia w ramach etatu lub też zainspirować się do założenia jednoosobowej działalności gospodarczej.

Zapraszamy o godz. 17:00 do budynku pasywnego użyteczności publicznej w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Jasińskiego 20.

Celem spotkania jest zaktywizowanie i zainspirowanie kobiet do aktywności na rynku pracy, czy to w formie poszukiwania nowego zatrudnienia czy też podjęcia wyzwania i założenia własnej firmy. Celem spotkania jest podkreślenie, że rola społeczna kobiety jako matki nie wyklucza sukcesu zawodowego, a bardzo często wręcz wzmacnia jego wymiar.

Tematyka Kobiety w biznesie i na rynku pracy jest zagadnieniem bardzo rozbudowanym i wielowątkowym, dlatego też inicjatywa ta będzie miała wymiar cyklicznych spotkań. Każde spotkanie zostanie poświęcone innemu zagadnieniu, jednak wspólnym mianownikiem będzie zawsze Kobieta i praca, szeroko pojęta samodzielność i odwaga.

Agenda spotkania

  • Kobiece rozmowy o prawie pracy

Prelegent: dr n. pr. Paulina Łazutka-Gawęda

Administratywista, germanista, wykładowca akademicki współpracujący z wieloma ośrodkami naukowy w Polsce, była prorektor Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, dyrektor Stowarzyszenia Edukacji Administracji Publicznej, przedsiębiorca, matka

Przedstawienie najważniejszych elementów statuujących kobietę na rynku pracy w oparciu o analizę m.in. przepisów kodeksu pracy. Charakterystyka m.in.:

Zakazu dyskryminacji

Urlopów rodzicielskich

Zasad pracy podczas urlopu rodzicielskiego

Dni wolnych na opiekę nad dzieckiem

Przerwy na karmienie piersią

Roli ojca w opiece nad dzieckiem

Pracy zdalnej

Każdy z tych punktów zostanie omówiony z uwzględnieniem odmiennej sytuacji kobiet pracujących na etacie i tych prowadzących własną działalność gospodarczą.

  • Sukces oczami…

Prelegent: Justyna Nowak

Polonista, technik weterynarii, była kanclerz i dyrektor administracyjny w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, dyrektor regionalny zarządzający połową Polski w sektorze finansowym dotyczącym kredytów i pożyczek, przedsiębiorca

Prelegent podczas wystąpienia poruszy następujące zagadnienia:’

Jak odnaleźć się na rynku pracy wśród mężczyzn

Wyznaczanie własnego celu

Budowanie relacji

Różnorodność

Działalność gospodarcza nie jest zła.

Aktualności