Główna Aktualności Spektakl – „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”

Spektakl – „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”

Dodano: Autor: Klaudia Kosak

Oto nadchodzi długo wyczekiwana chwila — inauguracja sceny plenerowej w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Z założenia ma to być miejsce, a ogród biblioteki idealnie do tego się nadaje, kulturalnego spędzania czasu. Nieduża, ale piękna i funkcjonalna scena ma stać się przybytkiem wielu pożądanych wydarzeń artystycznych. Pierwsze z nich — na inaugurację sceny — już 5 sierpnia.

„A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” to kameralny spektakl na podstawie scenariusza i w reżyserii Przemysława Tejkowskiego, który również wciela się w jedną z ról. Obok niego występuje Adrianna Kieś grająca młodziutką żonę zamordowanego poety.

Sztuka opowiada o poezji K.K. Baczyńskiego, ale także o nim samym widzianym oczyma ukochanej, która musiała poradzić sobie z jego tragiczną i przedwczesną śmiercią nim sama zginęła z rąk Niemców. Kameralny, emocjonalny spektakl dla wrażliwych i ceniących niebanalną poezję młodego poety.

„A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim”, 5 sierpnia, godz. 20.00, ogród Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Wstęp wolny.

Wydarzenie wpisuje się w cykl imprez Plan B — Lato w Aleksandrowie Łódzkim, organizowanych przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim. Zaprasza Burmistrz Jacek Lipiński.

Aktualności