Główna Aktualności Seniorzy mają już labę

Seniorzy mają już labę

Dodano: Autor: E o

27 maja oficjalnie zakończono kolejny rok akademicki aleksandrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Frekwencja jak zawsze dopisała, ponieważ nasi seniorzy są głodni wiedzy. Na ostatnich zajęciach w tym semestrze studenci pogłębili swoją wiedzę o muzyce klasycznej.

Nauka, kreatywne spędzanie wolnego czasu, niezwykłe wykłady i towarzystwo – tak już od kilkunastu lat. Chętnych do uczestnictwa w zajęciach UTW nie brakuje.

Zdecydowanie nie cierpimy na brak frekwencji. Obecnie mamy zapisanych 230 uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy korzystają zarówno z wykładów, odbywających się raz w tygodniu, jak i z zajęć dodatkowych, takich jak joga, gimnastyka, basen, historia czy historia sztuki. Mamy więc coś dla ciała i dla ducha – mówi dyrektor Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Kinga Kalina.

Seniorzy, którzy zdecydowali się na taką formę spędzania wolnego czasu, są niezwykle zadowoleni z zaproponowanej oferty edukacyjnej i sportowej.

Mnie najbardziej interesuje przyroda i geografia – przyznaje jedna ze studentek. – Wszystkie zajęcia są ciekawe i pożyteczne, na przykład medyczne, czy te poświęcone ziołom.

Nie jest łatwo zapamiętać wszystko, o czym słyszymy – dodaje kolejna z pań. – Było tego naprawdę sporo. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia, zachęcam, by zjawić się na zajęciach. To lepsze niż siedzenie w domu i oglądanie głupich seriali w telewizji.

Wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku to także okazja do wirtualnych podróży i poznawania świata. W taki sposób seniorzy zwiedzili zarówno Nowy Jork, jak i region łódzki. Będzie też okazja do prawdziwej podróży – studenci mają bowiem zaplanowaną wycieczkę do Nieborowa.

Wśród studentów aleksandrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są zarówno debiutanci, jak i ci, którzy w zajęciach uczestniczą od pierwszej edycji. Mimo zakończenia semestru, organizatorzy zapowiadają, że przygotowali dla seniorów atrakcje także na lato. Chętni będą mieli okazję wysłuchać koncertów zaplanowanych na wakacyjne miesiące w ogrodzie biblioteki.

j.

Aktualności