Główna Aktualności Selekcjoner reprezentacji Polski wierzy w młode pokolenie

Selekcjoner reprezentacji Polski wierzy w młode pokolenie

Dodano: Autor: E o

Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski udzielił wywiadu Telewizji Aleksandrów Łódzki. Szkoleniowiec zaznaczył, że warto trenować sport, żyć aktywnie i spełniać marzenia. – Z Michałem Probierzem w Polskim Związku Piłki Nożnej rozmawiał Michał Kiński.

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Ten, kto pokocha jakiś sport, to po latach zdaje sobie sprawę, że to była dobra decyzja. Oczywiście, że nie mamy wpływu na kontuzje i urazy, ale bycie aktywnym wpływa na zdrowie.

– Zachęcam wszystkich do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej. Każda aktywność fizyczna dobrze wpływa na zdrowie. Zdaję sobie sprawę, że droga do gry w reprezentacji jest bardzo ciężka, ale warto spróbować spełniać marzenia, każdy ma szasnę zadebiutować w reprezentacji – zaznacza Michał Probierz.

Selekcjoner reprezentacji kilka lat wcześniej odwiedził Aleksandrów Łódzki podczas meczu Biznesowej Ligi Pomocy. Był trenerem jednej z drużyn, a po drugiej stronie zobaczyliśmy byłego szkoleniowca biało-czerwonych Czesława Michniewicza.

– Kilka razy byłem w Aleksandrowie, wiem, że macie piękny obiekt sportowy. Inwestycje w sport są bardzo ważne. Infrastruktura przeznaczona do każdej aktywności fizycznej może tylko i wyłącznie zachęcić do uprawiania sportu – dodaje Michał Probierz.

Podczas gali Sportowiec Roku był obecny były reprezentant Polski, jeden z Orłów Górskiego – Mirosław Bulzacki. – Cieszę się, że władze miasta stawiają na sport. Byłem piłkarzem, grałem w reprezentacji i zdaję sobie sprawę, że warto inwestować w zdrowie i aktywność fizyczną dzieci i młodzieży – dodaje Mirosław Bulzacki.

Były piłkarz m.in. Widzewa Łódź Marcin Robak był również gościem 11. Plebiscytu Sportowiec Roku. – W sporcie są bardzo potrzebni sponsorzy, każdy zdaje sobie sprawę, że bez nich nie byłoby sukcesów. Cieszę się, że Aleksandrów Łódzki stawia na rozwój sportowy, burmistrz podczas gali podkreślić, że na sport gmina przeznacza ponad 3 mln zł. To pokazuje, że idziecie w dobrym kierunku. Sport to zdrowie i trzeba wspierać dzieci i młodzież – zakończył Marcin Robak, były reprezentant Polski i król strzelców Ekstraklasy.

Wywiad z selekcjonerem oraz z zaproszonymi gośćmi można obejrzeć w wydaniu specjalnym Telewizji Aleksandrów Łódzki z 11. Plebiscytu Sportowiec Roku.

Aktualności