Główna Aktualności Rekrutacja do przedszkoli zakończona!

Rekrutacja do przedszkoli zakończona!

Dodano: Autor: E o

Przedszkolaki śpiewają, grają, malują poznają świat, ale przede wszystkim spotykają się z rówieśnikami. Nabywają doświadczeń, które zapewne  przydadzą im się w dalszym życiu.  Właśnie zakończyła się rekrutacja do placówek wczesnoszkolnych na terenie naszej gminy na rok 2024/2025.

Edukacja wczesnoszkolna jest ważna. Wiedzą o tym aleksandrowscy rodzice, którzy tak licznie złożyli wnioski o kontynuację lub przyjęcie malucha do przedszkola.

Właśnie zakończył się pierwszy etap rekrutacji do placówek wczesnoszkolnych.

Wnioski o kontynuację nauczania przedszkolnego dla swoich dzieci  złożyło siedmiuset dwudziestu rodziców, natomiast nowych wniosków o przyjęcie do przedszkola pozytywnie rozpatrzonych, spełniających wszystkie kryteria było trzysta trzydzieści dziewięć. Rekrutacja po raz 3 odbyła się drogą elektroniczną. Jest to duży komfort dla rodziców, którzy nie musieli przyjeżdżać do placówek by złożyć wniosek.

– Na chwilę obecną mamy jeszcze wolne miejsca w przedszkolach, ale mamy jeszcze nie przyjęte dzieci z Ukrainy i mamy nie przyjęte dzieci, które zamieszkują, ale bez żadnego potwierdzenia na terenie naszej gminy i nie mają poświadczeń, że są podatnikami na terenie gminy, bo bardziej to nas interesuje. W tej chili ponad 25 tys. zł rocznie kosztuje nas utrzymanie dziecka w przedszkolu- informuje Hanna Beda, Naczelnik Edukacji Kultury i Sportu UM. 

Miejsc w przedszkolach nie zabrakło i wszystkie maluchy zostały  przyjęte do placówek. A od września rozpoczną swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną.

Aktualności