Główna Aktualności Przedsiębiorcy w Aleksandrowie Łódzkim

Przedsiębiorcy w Aleksandrowie Łódzkim

Dodano: Autor: E o

W ogrodzie Kamienicy nr 6 w Aleksandrowie świętowano dzień przedsiębiorcy przypadający na 21 czerwca. Spotkanie zorganizowała Izba Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski przy współpracy gminy Aleksandrów Łódzki.

Izba Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski powstała w 2016 roku. Taka uroczystość jest doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniami z prowadzenia działalności gospodarczej.

– przedsiębiorcy narzekają i na razie narzeka będą dopóki nie skończy się pajęczyna przepisów. Nie będzie prostych podatków bo to jest najważniejsza rzecz. Przedsiębiorca musi płacić i wynajmować prawników, księgowych, a mógłby to robić po prostu sam, gdyby były proste podatki i proste przepisy w ich działaniach- podkreśla Józef Bereżewski, prezes Izby Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski.

– „Nie przeszkadzajcie nam, a my sobie poradzimy”- jak to się ma do dzisiaj? Jest bardzo trudno. Nie wiem czy spowodowane to jest tym, że przez minione 8 lat przedsiębiorczość była zaniedbywana bardzo w kraju. Teraz musimy poczekać te parę miesięcy czy nawet lat by to wszystko wróciło do normy. Czy ta sytuacja jaka teraz panuje jest związana z wojną ukraińską i tą w Izraelu, które powodują, że gospodarki i przedsiębiorcy mają duże kłopoty- informuje Mieczysław Majewski z firmy Konsport

Podczas uroczystości głos zabrał Stanisław Szajko, przedsiębiorca z Ukrainy.

– Biznes cierpi ze względu na wojnę. Nie patrząc na to, że spierają nas Stany Zjednoczone, Europa i Polska jest bardzo ciężko prowadzić działalność gospodarczą. Dziś trzy razy w ciągu dnia były alarmy. Jest to bardzo nie przyjemna sytuacja, ale ludzie są już do tego przyzwyczajeni. Dużo osób wraca do Ukrainy, chcą mieszkać dalej w swoim państwie. Bardzo dziękujemy polakom i Europie za pomoc, którą otrzymaliśmy. Nasza Ukraina też walczy o pokój w Europie- opowiada Stanisław Szajko, przedsiębiorca z Ukrainy.

Senator Krzysztof Kwiatkowski wspólnie z senatorem Arturem Duninem zaznaczyli, że polski parlament pracuje nad poprawieniem przepisów związanych z pomocą dla przedsiębiorców.

– Przede wszystkim dbamy o to żeby koszty produkcji były tańsze jeżeli chodzi o prąd, gdzie te zniżki dostają nowy program. Jeśli chodzi o pomoc taką na bieżąco, bo to niestety jak było widać w ostatnich latach mocno wykończyło wiele przedsiębiorców. Również pracujemy nad tym o czym mówiliśmy w kampanii czy o tym nieszczęsnym 9 proc. Podatku. Aktualnie trwają prace nad tym w Ministerstwie Finansów. – informuje Artur Dunin, Senator RP.

Samorządy na czele z prezydent miasta Łodzi Hanną Zdanowską oraz burmistrzem Jackiem Lipińskim od lat wspierają przedsiębiorców.

– Sami państwo wiecie, że wywodzę się z grona przedsiębiorców i doskonale wiem jak trudno jest znaleźć ludzi do pracy, którzy przede wszystkim będą kompetentni, będą mieli określone umiejętności. Tu akurat samorząd temu służy- mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

– Aleksandrów jako samorząd pod moją egidą zaczął tak naprawdę bardzo dynamiczną politykę wspierania przedsiębiorczości. Polityka niskich podatków, wsparcia terenów inwestycyjnych- co zaowocowało najpierw specjalną strefą ekonomiczną, czyli wspieraniem dużych przedsiębiorców, ale przede wszystkim myślimy o małych i średnich przedsiębiorcach. W Aleksandrowie jest 5 tys. podmiotów gospodarczych, co pokazuje jakim jesteśmy unikalnym samorządem jeśli chodzi o wspieranie polityki biznesu- informuje Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.

Podczas uroczystości wystąpił znany dobrze zespół Bartek Grzanek Trio.

Aktualności