Główna Aktualności Przedsiębiorcy Roku 2023 Aleksandrowa Łódzkiego

Przedsiębiorcy Roku 2023 Aleksandrowa Łódzkiego

Dodano: Autor: E o

Za nami drugi już plebiscyt przedsiębiorców, którzy na terenie gminy prowadzą swoje biznesy. Gala odbyła się 4 kwietnia w hotelu Jan Sander.

W plebiscycie wzięło udział kilkadziesiąt firm zgłoszonych przez samych mieszkańców. Z pośród nich specjalnie powołana kapituła konkursowa wyłoniła wyróżnionych i samych zwycięzców w trzech kategoriach: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo. Wyłoniono również firmę w kategorii: Inwestor roku oraz Mecenas roku.

– Na terenie Aleksandrowa Łódzkiego zarejestrowanych jest ok. 5000 podmiotów gospodarczych. To oni działają i pomagają. My, jako aleksandrowski samorząd zawsze możemy liczyć, zarówno na tych najmniejszych jak i gigantów biznesu – mówi burmistrz Jacek Lipiński. – Stąd również nagrody specjalne dla firm wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, lokalne inicjatywy oraz biorących udział w różnych akcjach charytatywnych – wylicza gospodarz Aleksandrowa.

Nagrodę specjalną burmistrza otrzymało, aż 19 firm reprezentujących bardzo różne branże. To firmy, które włączały się w akcje charytatywne, to partnerzy gminy, na których zawsze można liczyć, to innowacyjni przedsiębiorcy, ale też i tacy, którzy dostarczają nam rozrywki.

Ranking nosi imię Ilony Rafalskiej byłej radnej sejmiku województwa łódzkiego, która zawsze wspierała i była blisko lokalnego biznesu.  Zginęła tragicznie w 2019 roku.

– Od tego czasu pojawiały się pomysły jak powracać myślami do Ilony, która zawsze była częścią aleksandrowskiej wspólnoty. Proponowano pomnik, nadanie ulicy jej imieniem, ale w końcu stanęło na gali przedsiębiorcy roku. Tym samym kontynuując coroczny ranking pamięć o niej będzie powracała – mówi Mariusz Grabowski współpomysłodawca projektu.

Podczas gali przyznane zostały również nagrody „Aleksandrowskiego Przyjaciela Zwierząt”. Ten tytuł przypadł osobom lub firmom, które swoją działalność prowadzą w zakresie opieki nad zwierzętami. Jednym z priorytetów aleksandrowskiego samorządu było i jest wspieranie biznesu, promowanie lokalnych produktów i korzystanie z naszych usługodawców. Rozpiętość branż biorących udział w plebiscycie była szeroka. Od jednoosobowych działalności w branżach kosmetycznych czy fitness, przez branże IT, ogrodnicze, budowlane po przedsiębiorstwa świadczące usługi na skalę globalną.

Aleksandrów Łódzki to już nie samo „skarpetkowo”, to cała gama usług i produktów docierających na wszystkie kontynenty świata. Jesteśmy dumni i Gratulujemy. (ak)

I tak w kategorii MIKROPRZEDSIĘBIORCA 

WYRÓŻNIENIA

CTB Jakub Żaroń

PH BASIA Alicja Olubińska

METAMORFOZA Magdalena Ciborowska

WISANTI Agnieszka Piąstka

CLIM-TEAM Radosław Janiak

USŁUGI FRYZJERSKO-KOSMETYCZNE Beata Lipska

 „BioEtic” Małgorzata Pietrzak

TIME FOR YOU Malwina Lis

HEAT AT HOME sp. z o.o.

NAGRODA GŁÓWNA

BLU – KLUB FITNESS, Anna Kozak-Szczerbicka

KATEGORIA MAŁY PRZEDSIĘBIORCA 

NAGRODA GŁÓWNA ex aequo

FINTECNIC.PL Sp. z o.o.


Auto Serwis KENDAL, Łukasz Piąstka

KATEGORIA ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA 

WYRÓŻNIENIA

WOBET-HYDRET Sp. J. Cichecki

NAGRODA GŁÓWNA

TOMADEX S.C., Tomasz Szulc, Adam Czajka

KATEGORIA INWESTOR ROKU 2023 – INWESTYCJA

NAGRODA GŁÓWNA

FINTECNIC.PL Sp. z o.o.

KATEGORIA MECENAS ROKU 2023

NAGRODY ex aequo

POLPROM Michał Domański

CENTRUM UBEZPIECZEŃ Agnieszka Sadowska

STORM Media Sp. z o.o.

P.P.H.U. „ROMAX” Roman Lemański

Aktualności