Główna Aktualności Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Dodano: Autor: Kinga Drożdżel

W Aleksandrowie Łódzkim działa już koordynator medyczny ds. uchodźców z Ukrainy. Wszystkie osoby, które potrzebują specjalistycznej opieki, proszone są o kontakt z placówką SP ZOZ w Aleksandrowie Łódzkim (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1). Należy dzwonić pod wyznaczony do tego celu nr tel.: (42) 712 00 26. Po zgłoszeniu, pacjent będzie dalej odpowiednio pokierowany – zostanie np. wyznaczona wizyta lekarska czy przepisane będą lekarstwa. Pomoc ta udzielana jest w godzinach pracy SP ZOZ czyli od poniedziałku do piątku, pomiędzy 8:00, a 18:00. Natomiast w godzinach późniejszych
i weekendy oraz we wszystkich nagłych przypadkach do dyspozycji są lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu (ul. Parzęczewska 35). Zawsze można też dzwonić pod numer alarmowy: 112.

Poza tym, wszystkie osoby z Ukrainy, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy, proszone są o kontakt oraz zarejestrowanie się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim (ul. Piotrkowska 4/6). W tej sprawie można kontaktować się telefonicznie pod nr: (42) 712 16 11 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Aktualności