Główna Aktualności Pół wieku razem, czyli „Złote Gody” w Aleksandrowie Łódzkim

Pół wieku razem, czyli „Złote Gody” w Aleksandrowie Łódzkim

Dodano: Autor: E o

„Złote Gody” czyli złota rocznica ślubu to prawdopodobnie najważniejszy jubileusz w trakcie całego małżeństwa.

Złote Gody świętowane są przez małżeństwa jako 50- lecie ślubu, a taka rocznica jest naprawdę niesamowitym dokonaniem w dzisiejszych czasach i z pewnością nie byłaby możliwa, gdyby silne  uczucie łączące małżonków.  W sobotę 20 kwietnia 2024r. pięć par małżeńskich z terenu naszej gminy świętowało 50-tą rocznicę ślubu. Natomiast pani Jadwiga i pan Szymon uczcili jubileusz 60-tej rocznicy ślubu.

Uroczystość odbyła się w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Aleksandrowie Łódzkim. Burmistrz Jacek Lipiński wraz z kierownikiem USC Edytą Piotrowską przywitali przybyłych gości. Odbyła się ceremonia odnowienia ślubu, a następnie włodarz naszej gminy odznaczył pary medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Po ceremonii burmistrz złożył gratulacje oraz najserdeczniejsze życzenia Parom obchodzącym Złote Gody oraz Diamentowy Jubileusz.  Jubilaci otrzymali również dyplomy okolicznościowe, kwiaty i upominki. Zwieńczeniem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim Parom życzymy długich wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości.

A jeśli Państwo macie tak długi staż małżeński i pragniecie otrzymać medal wystarczy złożyć wniosek o przyznanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie do kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Aleksandrowie Łódzki.

Aktualności