Główna Aktualności PLAN B: Koncert Troye Zillia

PLAN B: Koncert Troye Zillia

Dodano: Autor: Klaudia Kosak

Zapraszamy na kolejny niezwykły koncert w ramach cyklu „Plan B – muzyczne lato w ogrodzie biblioteki”. Już 22 lipca wystąpi dla nas Troye Zillia!
TROYE ZILLIA to ukraiński zespół, któremu przewodzi Anastasiya Voytyuk, śpiewaczka, folklorystka, propagatorka ukraińskiej kultury ludowej oraz wirtuozka bandury – narodowego instrumentu Ukrainy. Zespół daje drugi oddech ukraińskim pieśniom ludowym z różnych regionów Ukrainy uwalniając arhaikę śpiewu polifonicznego we współczesnych formach muzycznych.
Twórczość Troye Zillia to prawdziwe fusion – dźwiękom bandury i zaśpiewowi z ludowymi nutami towarzyszy jazzująca perkusja, klawisze i syntezatory, a w obecnym wcieleniu także bas i klarnet. W repertuarze bandu znajdziecie utwory zarówno skoczne, jak i melancholijne.
Od początku swojego istnienia skład zagrał kilkaset koncertów na scenach Europy, Ameryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu zdobywając nagrody i wyróżnienia na przeglądach i konkursach, w kraju oraz za granicą. Ostatnia płyta (2019 rok) pod tytułem ENDORФINY to wybór pieśni ukraińskich o miłości z różnych regionów kraju, która była nominowana na najlepszą płytę folkową w ramach ukraińskiej premii Aprize Music Awards. Oryginalne brzmienie, wyrafinowane etno motywy i pozytywny ładunek kompozycji, zmieszane z napędowymi stylami R&B, D&B, afro-cuban, jazz, tworzą szczególny styl albumu – folk fusion.
Obecność Troye Zillia w Polsce i trasa koncertowa Anastasii to historia o wojennym rodowodzie. Anastasiya przyjechała do Polski sama – dwójka jej towarzyszy pozostała w Ukrainie. Zastępuje ich kolektyw polskich muzyków sesyjnych, z którymi Anastasiya koncertuje od pierwszych dni swojego pobytu w Polsce, zbierając pieniądze na wsparcie Ukraińców w kraju oraz na uchodźctwie. Większość koncertów zagrali wspólnie z DAGADANA.

Anastasiya Voytyuk – wokal, bandura
Wojtek Nędza – bas
Jacek Kafka – klawisze, klarnet
Nikodem Pospieszalski – perkusja

Wstęp wolny! Na wydarzenia z cyklu Plan B zaprasza Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.
Podczas koncertu będzie kontynuowana zbiórka charytatywna na rzecz budowy Integracyjnej Strefy Rekreacji przy Zespole Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim!

Aktualności