Główna Aktualności Plan B: Dzień Pszczoły

Plan B: Dzień Pszczoły

Dodano: Autor: Kinga Ratajczyk

Półmetek Planu B już za nami, a sierpień rozpoczniemy Świętem Pszczoły. Nie zabraknie na nim sporej dawki wiedzy dotyczącej pszczół i pszczelarstwa. A wszystko to podczas warsztatów, gier i zabaw. Swoich sił będziecie mogli spróbować w grze terenowej oraz konstruując pszczoły-rakiety. Obejrzycie ul z recyklingu, a najmłodsi wysłuchają opowiastek z ula. Zaprosimy Was również na zajęcia z elementami trash art, gdzie komponując ze sobą zużyte części ze sprzętów AGD i RTV oraz chrobotka, będzie można stworzyć „las w szkle”.

Zaplanowane atrakcje uzmysłowią uczestnikom jak ważna jest rola pszczół w naszym życiu. Będzie także wiele wskazówek dotyczących tego, co można zrobić, by samodzielnie chronić te pracowite owady.

W zakresie roślin, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skorzystać z fachowej porady Marka Jezierskiego znanego z programu telewizyjnego „Rok w ogrodzie”. A wspierając zbiórkę funduszy na budowę integracyjnej strefy rekreacji przy Zespole Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim, otrzymacie roślinkę do posadzenia w ogródku.

Tego dnia będzie z nami również Fundacja Odzyskaj Środowisko, która wraz z Europejską Platformą Recyklingu zaproszą Was na EkoLogiczny Turniej Szachowy. Uczestnicy zmierzą się na szachownicy, ale zobaczą także wyjątkowe szachy i szachownice z recyklingu. By wziąć udział w turnieju, należy zapisać się na: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5881868300845056 Na zwycięzców czekają medale z recyklingu oraz zaproszenie na ogólnopolski finał do Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji.

Stałym punktem imprez z cyklu Planu B są dmuchańce, lody i wesołe animacje dla najmłodszych. Tym razem również ich nie zabraknie. Widzimy się w niedzielę 6. sierpnia o godz. 14:00 na MOSiR. Wstęp wolny. Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.

Aktualności