Główna Aktualności Piszemy listy do kapsuły czasu

Piszemy listy do kapsuły czasu

Dodano: Autor: Dorota Zemła

W limitowanej serii jest tylko 200 sztuk pięknych, mosiężnych numizmatów. Awers to wizerunek Rafała Bratoszewskiego — założyciela miasta, na rewersie widnieje front ratusza i napis „200-lecie nadania praw miejskich — Aleksandrów Łódzki 2022”, z tej okazji bowiem, wydany został numizmat. Nie można go kupić, ale można dostać… Jest tylko jeden warunek.

Z okazji 200-lecia nadania praw miejskich, w Aleksandrowie Łódzkim odbywa się wiele spotkań, wystaw, projekcji, planowane są poważne wydawnictwa. Jednym z elementów obchodów jubileuszu jest wybicie pamiątkowej monety. W limitowanej serii jest tylko 200 sztuk pięknych, mosiężnych numizmatów. Może ją dostać każdy, kto prześle do nas odręcznie napisany list lub wiersz z przesłaniem do przyszłych pokoleń albo wykona (własnoręcznie!) rysunek w dowolnej technice z widokiem wybranego znanego miejsca w Aleksandrowie Łódzkim. Listy i rysunki (maksymalny format rysunku to A4, może być mniejszy) zostaną zebrane i włożone do specjalnej kapsuły czasu, którą wspólnie zakopiemy 11 listopada w parku miejskim, podczas obchodów Święta Niepodległości.

Moneta, którą można otrzymać w zamian za list, wiersz lub rysunek ma średnicę 30,9 mm, wykonana została z mosiądzu i waży 12,2 g. Każda z 200 wybitych sztuk posiada certyfikat Mennicy Śląskiej. Do jednej osoby może trafić tylko jedna moneta (numizmat). Na listy, wiersze i rysunki czekamy w Wydziale Promocji i Współpracy z Zagranicą (pl. Kościuszki 4), do 10 listopada. (bez)

Aktualności