Główna Aktualności Park linowy na ostatniej prostej

Park linowy na ostatniej prostej

Dodano: Autor: E o

Gmina Aleksandrów Łódzki będzie mieć park linowy z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja za ponad 1 mln zł właśnie dobiega końca. Wiosną na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie można skorzystać z kolejnej atrakcji związanej z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

– To inwestycja, która musi być przede wszystkim bezpieczna. Na miejscu przed przystąpieniem do budowy pojawiają się eksperci. Pojawia się również dendrolog i wszystkie drzewa są badane. Projekt wygląda bardzo solidnie, firma wykonująca prace ma duże doświadczenie i jesteśmy zadowoleni z usług – zaznacza Arkadiusz Cichecki, dyrektor MOSiR.

To bardzo poważny projekt przeznaczony dla pasjonatów aktywnego wypoczynku i ciekawych zabaw na świeżym powietrzu. Park linowy będzie mieć cztery trasy o różnej długości i wysokości. Najtrudniejsza będzie przeznaczona dla najbardziej doświadczonych pasjonatów, którzy pokonają 220 metrów.

– Inwestycja także obejmuje budowę kontenera gospodarczego o powierzchni ok. 11 m2. Teren zostanie zagospodarowany, pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze, stojak rowerowy, ogrodzenie i oczywiście wyposażenie dla użytkowników parku linowego. Koszt inwestycji to 1 mln 110 tys. zł – powiedziała Danuta Antczak-Mastalerz, naczelnik wydziału Inwestycji, Gospodarki Odpadami i Rolnictwa UM w Aleksandrowie.

Pracę zakończą się w listopadzie. W najbliższych tygodniach zostaną dopełnione niezbędne formalności. Park linowy ze względu na okres jesienno-zimowy zostanie otwarty na wiosnę.

– Wykonawca w swoim zakresie musi otrzymać pozwolenie na użytkowanie. Liczymy, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy otrzymamy wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające na otwarcie parku linowego – dodaje Danuta Antczak-Mastalerz.

Zabawa w parku linowym polega na przechodzeniu tras, pokonywaniu przeszkód, realizacji określonych zadań i dotarciu do mety. To ma być bezpieczna inwestycja dla każdego pokolenia. Każdy bez względu na wiek znajdzie swoją wymarzoną trasę. (Kiniu)

Aktualności