Główna Aktualności Paczka dla seniora

Paczka dla seniora

Dodano: Autor: E o

Zbliża się kolejna 7 już edycja akcji „Paczka dla seniora”. Jak co roku członkowie Aleksandrowskiego Forum Społecznego prowadzą zbiórkę nowych ubrań, kapci, koców a także środków czystości bądź produktów spożywczy, czyli tego, co odciąży domowy budżet. Można również wpłat dokonywać na konto stowarzyszenia AFS tu każdy grosz się liczy, bo seniorom wiele nie potrzeba.

– Pomoc potrzebna jest wielu osobom dorosłym i dzieciom – przyznaje Iwona Dąbek, sekretarz Aleksandrowa i prezes AFS. – Ale paczka dla seniora ma wymiar bardzo emocjonalny. Kierowana jest do osób, które są osamotnione, którym doskwiera starość, niepełnosprawność, brak bliskiej osoby. Wraz z paczką do seniorów trafia uśmiech i świąteczna atmosfera – dodaje.

 To wielka radość dla organizatorów i darczyńców – bo bez wsparcia mieszkańców żadna akcja nie zakończyłaby się sukcesem. Sukces, w tym przypadku, to łzy wzruszenia, drżenie rąk i uśmiech obdarowywanych. Każdego roku udaje się przygotować blisko stu paczek, w których znajdują się m.in. środki chemiczne, do pielęgnacji ciała, słodycze czy ciepły, świąteczny koc. Akcja ma nie tyle wymiar materialny, co emocjonalny. Każda taka paczka osobiście dostarczana jest przez Świętego Mikołaja a to niekiedy pierwsze takie odwiedziny w życiu.

Dlatego jeśli i Państwo chcą się przyłączyć mogą do Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą przynieś swoją paczkę lub jej część albo wpłacić środki na konto AFS a tam już będą wiedzieli, co kupić. Do Pani Bożenki w tym roku na pewno przyjdzie Święty Mikołaj. (ak)

Podpis pod zdjęcie: W Święta, kiedy Środowiskowy Dom Samopomocy zamknięty Pani Bożenna będzie sama, ale nie jest z tego powodu smutna, zdążyła się przyzwyczaić. Będzie na pewno szczęśliwa, kiedy tak jak tym razem ktoś ją odwiedzi a jeśli jeszcze do tego przyniesie choćby drobnostkę radość będzie podwójna.

Aktualności