Główna Aktualności Ogłoszenie Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego

Ogłoszenie Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego

Dodano: Autor: Mateusz Rafalski

Zgodnie z art. 14a ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022r. poz. 2236) ogłaszam, że Gmina Aleksandrów Łódzki przystępuje do sprzedaży końcowej paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać zakupu węgla od Gminy, muszą złożyć wniosek o zakup węgla w ramach końcowej sprzedaży. Wnioski przyjmowane będą w Ośrodku Pomocy Społecznej od dnia 17.05.2023r. do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2023r. Zniesiony został dotychczasowy limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej dotychczas przewidzianej ustawą 3 ton, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy, uprawniona do zakupu preferencyjnego osoba fizyczna może dokonać również zakupu węgla od każdej gminy lub od dowolnego innego podmiotu prowadzącego preferencyjną sprzedaż węgla w całej Polsce. W tym przypadku niezbędne jest odpowiednie zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do zakupu preferencyjnego.

Zgodnie z ustawą z dn. 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich wpłynięcia do Ośrodka, aż do wyczerpania zapasów paliwa.

Obecnie Gmina Aleksandrów Łódzki oferuje do sprzedaży kostkę (3,4t) i orzech (19,84t).

Dla usprawnienia sprzedaży prosimy o jak najszybszy odbiór zakupionego węgla.

Aktualności