Główna Aktualności Najlepszy wynik KO w województwie

Najlepszy wynik KO w województwie

Dodano: Autor: E o

Słowa wolność, praworządność, demokracja – odmieniane przez wszystkie przypadki można było usłyszeć  w środę w Aleksandrowie. Gmina z  jedną z największych frekwencji wyborczych w kraju   i najlepszym wynikiem Koalicji Obywatelskiej w województwie świętowała zwycięstwo  demokratycznej opozycji w wyborach parlamentarnych.  W centrum miasta burmistrz Jacek Lipiński  wraz z kandydatami do sejmu i senatu  popieranymi przez aleksandrowski samorząd – podziękował mieszkańcom za frekwencję. 

Ruda Bugaj, Wola Grzymkowa , Placydów , Grunwald – to nie są wielkie metropolie, a wsie w gminie Aleksandrów Łódzki,  w których frekwencja wyborcza wyniosła prawie 90 procent. Mieszkańcy gminy  tłumnie ruszyli na wybory osiągając w sumie  rekordowy wynik  frekwencji – 81,39 procenta . To najlepszy wynik  w powiecie zgierskim i czwarty w województwie łódzkim.  A to nie koniec rekordów – to właśnie w Aleksandrowie Koalicja Obywatelska uzyskała najlepszy wynik w województwie łódzkim – aż 43 procent  głosów, opowiadając się tym samym  po stronie demokracji,  wolności, tolerancji i praworządności . Popierani przez samorząd: Kandydat  Aleksandrowa Łódzkiego Mariusz Grabowski,  zdobył ponad 3 i pól tysiąca głosów, a kandydat Paktu Senackiego Marcin Karpiński  – ponad 98 tysięcy.

– Zwyciężyła prawda i demokracja . To wynik, który budzi radość, dumę, ale i nadzieję na wielkie zmiany – mówił Jacek Lipiński burmistrz Aleksandrowa. –  Gratuluję i bardzo dziękuję całej drużynie samorządowej Aleksandrowa Łódzkiego, która  wspierała jak zwykle te wartości, które są zdobyczami cywilizacji europejskiej ale też zdobyczami trzech dekad wolnej, demokratycznej Polski. Wynik poparcia dla Koalicji Obywatelskie to 43 procent. Dla PIS to sportowo-wyborczy  nokaut. Prawo i Sprawiedliwość uzyskała w naszej gminie zaledwie 26 procent , mimo posiadanych instrumentów a więc  media plus spółki skarbu państwa. Pokazało to, że Aleksandrów jest w awangardzie samorządów na terenie naszego kraju. Cała demokratyczna opozycja uzyskała u nas 65 procent poparcia  i to też jest fantastyczny wynik.  Chcę podkreślić jeszcze jedną rzecz –  wygraliśmy senat. Marcin Karpiński wygrał w naszym okręgu i jest to też wielka sprawa. Znakomity wynik osiągnęła cała drużyna Koalicji Obywatelskiej, w czym duża zasługa Mariusza Grabowskiego, który był kandydatem Aleksandrowa Łódzkiego. To budzi nadzieję na przyszłość . Wierzymy w to, że te wybory odbudują potencjał, kreatywność i fundament samorządności, bo to była najważniejsza z reform ustrojowych Państwa po upadku komunizmu , którą próbowano zniszczyć. 

– Wiemy już teraz, że od naszej świadomości, odwagi, determinacji zależy wszystko. Teraz wybraliśmy przyszłość dla Polski taką, w jakiej chcielibyśmy by żyły nasze dzieci – mówi Iwona Dąbek sekretarz miasta. 

Rekordowa frekwencja i  zwycięstwo  koalicji w naszej gminie to przede wszystkim sukces aleksandrowskiego samorządu.  To ogromna praca sztabu ludzi, którzy  postawili na społeczeństwo obywatelskie. I nie zawiedli się. Mieszkańcy opowiedzieli się za demokratycznym i praworządnym państwem, które właśnie nadchodzi….(kbs)

Aktualności