Główna Aktualności Muzyczna odsłona Festiwalu Sztuk Różnych

Muzyczna odsłona Festiwalu Sztuk Różnych

Dodano: Autor: Kinga Drożdżel

Przed wieczornymi występami Renaty Przemyk (o godz. 18:30) i Ani Rusowicz (o godz.20:00), podczas Festiwalu Sztuk Różnych, czekają nas inne ciekawe muzyczne propozycje.
Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Startujemy już od godz. 14:00 występem naszej lokalnej kapeli ludowej Aleksandrowianie.


O 14:30 będziemy mieli okazję obejrzeć przedstawienie słowno-muzyczne z tekstami Agnieszki Osieckiej, pt. „Agnieszki”. Solistami będą uczestnicy Studia Piosenki MDK w Aleksandrowie Łódzkim. Scenariusz napisała Beata Klose-Jurczakowska, muzycznie opracowała Renata Banacka-Walczak. Na fortepianie zagra Michał Makulski, a na gitarach – Irek Walczak.


Przed godziną 16:00 na scenie pojawi się Grohman Orchestra. To 13-osobowa grupa muzyków, którzy na co dzień grają w Filharmonii Łódzkiej. Liderem zespołu jest Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ. Muzycy wystąpią z projektem „Kochajmy” – gdzie zagrają piosenki o miłości. W najpiękniejszych polskich romantycznych utworach, melomani odnajdą fragmenty ze słynnych oper, operetek i musicali oraz rockowych hitów. W nutach zaklęte zostały dźwięki West Side Story L. Bernsteina, Bolero M. Ravela, Walca a-moll F. Chopina, Hit the Road Jack R. Charlesa czy We are the champions Queen.

Źródło zdjęcia: Grohman Orchestra


A o godzinie 17:15 Bartek Grzanek Trio Koncert. Jest to autorski program Bartka Grzanka w klimacie bluesa, rocka, country oraz jazzu w bardzo smacznych proporcjach i z ogromna dawką energii. Dynamiczne gitarowe utwory przeplatają się z klimatycznymi balladami i ognistymi solówkami. To muzyka na najwyższym poziomie. Prawdziwa, szczera i wirtuozerska.

Źródło zdjęcia: Bartek Grzanek

Aktualności