Główna Aktualności MORORUN i PLAN B: przed nami weekend z bieganiem!

MORORUN i PLAN B: przed nami weekend z bieganiem!

Dodano: Autor: Remigiusz Mielczarek

Najbliższy weekend  (15 i 16.08) upłynie w Aleksandrowie Łódzkim pod znakiem sportu i rekreacji. Starsi zmierzą się w sobotę z własnymi słabościami na trasie dwunastej edycji półmaratonu MORORUN, a dzień później najmłodsi będą mieć frajdę podczas biegów dziecięcych, zorganizowanych jako część pikniku rodzinnego w cyklu PLAN B.  Przez dwa dni aleksandrowski MOSiR będzie tętnił sportowym życiem!

Dla uczestników obu rekreacyjnych imprez przygotowaliśmy najważniejsze informacje, by nieco ułatwić sprawy organizacyjne, związane ze sprawnym przebiegiem imprez biegowych.

Po pierwsze – są jeszcze miejsca na listach startowych. Biuro Zawodów MORORUN na terenie MOSiR będzie czynne w sobotę od godz. 7:00 do 12:30. Ale pamiętać należy o tym, że na trasę półmaratonu wybiegamy o godz. 9:00, natomiast biegnący na 5 kilometrów zaczną bieg o godz. 13:00. Ktokolwiek odkłada moment zapisania się na ostatnią chwilę – ryzykuje, że miejsc tuż przed biegiem zabraknie: obowiązują limity! Wart więc przyjść wcześniej: kto pierwszy, ten lepszy.

Identycznie rzecz się ma w przypadku niedzielnych biegów dla dzieci. Biuro Zawodów czynne będzie na MOSiR od godz. 13:00, czyli dwie godziny przed startem pierwszej grupy zawodników. Obowiązuje ta sama zasada: ze względu na limity uczestników zapisy przyjmowane będą tylko do momentu zapełnienia list startowych.

Jednakże, już od godziny trzynastej, wszyscy korzystać mogą z atrakcji na MOSiR, przygotowanych w programie pikniku rodzinnego PLAN B. Będzie wodna bitwa na wodnym placu zabaw, dmuchańce, animacje i zabawy – a po zakończeniu wszystkich konkurencji  biegowych, około 17:30 dzień zakończy się serią wystrzałów z kolorowego proszku (Święto Kolorów Holi) – oraz, wyczekiwaną przez najmłodszych, dyskoteką w morskiej pianie.

Mamy gorącą prośbę do zmotoryzowanych biegaczy, aby w związku z organizacją biegu MORORUN na obu dystansach, w sobotę 15 sierpnia, nie zostawiali swoich aut na odcinku ulicy Mickiewicza, między MOSiR-em a ulicą Szczęśliwą – a także na całej ulicy Szczęśliwej. W zamian oferujemy dodatkowe miejsca parkingowe na MOSiR.

W związku z licznymi zapytaniami ze strony biegaczy informujemy, że na terenie MOSiR istnieje również możliwość zaparkowania roweru: wystawione zostaną przeznaczone do tego celu stojaki.

Wszyscy uczestnicy 12-tej edycji MORORUN otrzymają piękne, okolicznościowe medale. Natomiast trofea dla najlepszych wręczane będą według szczegółowej klasyfikacji, obejmującej kategorię open kobiet i mężczyzn, poszczególne kategorie wiekowe (jest ich siedem, odpowiednio dla kobiet i mężczyzn) – a także kategorie specjalne: oddzielna klasyfikacja prowadzona będzie dla mistrza i mistrzyni Aleksandrowa Łódzkiego, w kategorii służb mundurowych oraz samorządowców.

Pamiątkowe trofea przysługują wszystkim, którzy uplasują się na pierwszych trzech miejscach w każdej z kategorii. Na półmaratończyków czeka dodatkowa motywacja w postaci nagrody finansowej w wysokości 2000 zł za pobicie rekordu trasy – obecnie wynosi on 01:06:29, pobity w 2025 roku przez Romana Adamowicza.

Przypominamy, że uczestnikom sobotniego półmaratonu pomagać w osiągnięciu zakładanych wyników będą nasi pacemakerzy, czyli „zające”, gotowi, by mobilizować biegnących – a w razie potrzeby, udzielić wszelkiej pomocy. Na trasie najdłuższego dystansu rozlokowanych będzie aż pięć punktów odżywczych (ostatni – na mecie), na których wolontariusze  przekazywać będą biegnącym wodę oraz posiłki regeneracyjne.

Na dwunastą edycję MORORUN – oraz na Biegi dla Dzieci – zaprasza serdecznie Jacek Lipiński, Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, wraz ze Stowarzyszeniem Aleksandrowskie Forum Społeczne, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Olimpijczyk” im. Wł. Smolarka przy ulicy 11 Listopada 98.

Niedzielne biegi dla maluchów odbywają się w ramach letniego cyklu PLAN B – realizujemy zadanie finansowane z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Aktualności