Główna Aktualności Moc Mikołajkowych atrakcji

Moc Mikołajkowych atrakcji

Dodano: Autor: E o

Aleja Bożonarodzeniowa i Bieg Mikołajkowy na stałe wpisały się w kalendarz sztandarowych wydarzeń Gminy Aleksandrów Łódzki. Dlatego 6 grudnia już około godziny 10 Park Miejski w Aleksandrowie Łódzkim wypełnił się mieszkańcami gminy, którzy zgromadzili się gwarnie by przyozdobić świąteczne drzewka, a chwilę później maluchy ze szkół i przedszkoli ruszyły w pogoń za Świętym Mikołajem.

W tworzenie Alei Bożonarodzeniowej włączyły się organizacje, stowarzyszenia, placówki oświatowe, organizacje kultury, kluby sportowe i instytucje publiczne z terenu gminy. W tym roku padł rekord, bo przystrojono ponad 80 choinek, z których każda ma swój unikatowy charakter tworząc piękną, wielobarwną Aleję Bożonarodzeniową, która będzie cieszyć oko mieszkańców Aleksandrowa do końca tego roku.

Wielka puchata panda rozgrzewała dzieciaki, które tłumnie zebrały się, aby ruszyć w pogoń za Świętym Mikołajem. Mimo mroźnego dnia atmosfera była niezwykle gorąca kiedy święty uciekał przed najmłodszymi mieszkańcami gminy. Niestety kondycja już nie ta i dzieci dopadły Mikołaja w połowie trasy, co spowodowało u nich wybuch radości. Po biegu Mikołaj pozował do zdjęć wywołując uśmiech na twarzy nie tylko małych uczestników biegu, ale także ich opiekunów.

Aktualności