Główna Aktualności Młodzi jeżdżą za darmo

Młodzi jeżdżą za darmo

Dodano: Autor: E o

Była obietnica wyborcza, były zapowiedzi, są konkrety. Aleksandrowskie dzieci i młodzież do przedszkoli, szkół lub na uczelnie mogą dojechać bezpłatnie.

Od 1 października ruszyła bezpłatna komunikacja dla uczniów będących mieszkańcami naszej gminy. Program cieszy się dużym zainteresowaniem. Otrzymujemy wiele telefonów, maili z zapytaniami jakie warunki należy spełnić, jakie załączniki do wniosku załączyć, żeby korzystać z darmowej komunikacji – mówi Magda Łuczak, kierownik Referatu Komunikacji i Energetyki.

Do dziś złożono już ponad 800 wniosków. Oszacowany koszt dotychczas wydanych bezpłatnych biletów to ponad 186 tys. zł.

To jest inwestycja w młodzież, w edukację tej młodzieży – nie ma wątpliwości burmistrz, Jacek Lipiński. –Dlatego też taka decyzja została podjęta i cieszy się dużym zainteresowaniem.

            Do urzędu wiąż wpływają nowe wnioski o możliwość bezpłatnych przejazdów. Zgłasza się również wiele osób, które skorzystały z gminnego programu już we wrześniu, a dziś przychodzą, by przedłużyć migawkę. Dla aleksandrowian to znaczące odciążenie domowych budżetów.

Ogólnie mieszkańcy wyrażają swoje zadowolenie. Jest to znaczne wsparcie finansowe więc cieszą się, że taki program jest tutaj w gminie uruchomiony – dodają urzędnicy.

Wymagane dokumenty mają potwierdzić, że dana osoba zamieszkuje na terenie naszej gminy oraz uczęszcza do przedszkola, szkoły czy też na uczelnię. Pełną listę załączników odnajdziemy w regulaminie, który podobnie jak sam wniosek, znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Sam wniosek oraz wsparcie urzędników można również uzyskać bezpośrednio w urzędzie.

            Kosz trzymiesięcznej migawki to około 300 zł na trzy miesiące. Możliwość darmowych przejazdów jest więc znaczącym wsparciem. Wnioski wciąż można składać, a obsługa mieszkańców przebiega sprawnie. Najwięcej wniosków dotyczy bezpłatnych biletów na łódzkie linie obsługiwane przez MPK. Program jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 26 roku życia.

jc

Aktualności