Główna Aktualności Młodzi artyści zachwycili

Młodzi artyści zachwycili

Dodano: Autor: E o

Kilkuset młodych artystów, profesjonalne jury, wiele nagród – w tym nagroda specjalna ufundowana przez burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego. W MDK-u odbyła się 30. edycja konkursu „Aleksandrowska Wiosna”. Na scenie zaprezentowali się wokaliści i tancerze z całego województwa. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, występy konkursowe podzielono na dwa dni.

W tej edycji mamy wyjątkowo dużo zgłoszeń, w sumie to kilkuset uczestników – mówi dyrektor MDK, Małgorzata Kulińska. – Jednego dnia nie udałoby się wszystkich chętnych przesłuchać.

Widzowie mieli okazję usłyszeć wspaniałe popisy wokalne, m.in. w języku francuskim. Ogromne oklaski zebrali również tancerze. Występy wzbudziły podziw zarówno wśród publiczności, jak i jury. Nic dziwnego, wielu uczestników, mimo młodego wieku, ma już wieloletnie artystyczne doświadczenie. Wielu wiąże też swoją przyszłość ze sztuką.

W jury konkursu zasiedli wybitni polscy artyści, począwszy od profesora Bogusława Pikały, byłego dwukrotnego prodziekana Akademii Muzycznej i byłego dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego w Łodzi, przez Dobrosławę Gutek – tancerkę, choreografkę i byłą dyrektor baletu, po Barbarę Sobolczyk, która jest dyrygentem oraz wykładowcą – profesorem Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jestem pod ogromnym wrażeniem występów tej młodzieży – nie kryje zachwytu Bogusław Pikała. – Kultywuje się tutaj wspaniałą rzecz, kształtuje się ich charaktery i emocje za pomocą tego, co jest najpiękniejsze, czyli muzyki.

Niektórzy młodzi artyści od razu rzucają się w oczy – dodaje Dobrosława Gutek. – To jest olbrzymia radość widzieć takie młode istoty, które naprawdę świetnie będą się ruszać, a już się bardzo dobrze ruszają.

Wróżę im świetną przyszłość – kończy Barbara Sobolczyk. – Tu została wykonana ogromna praca, ale też ze znakomitym efektem. Naprawdę niektórych słucha się i ogląda jak profesjonalistów. Co najmniej kilka osób będę namawiać, żeby się zgłosiły do Akademii Muzycznej. Oczywiście w odpowiednim wieku. Jestem przekonana, że usłyszymy o nich jeszcze w przyszłości.

Laureaci mieli już okazję zaprezentować się w koncercie finałowym, a przed nimi jeszcze okazja do występu na wielkiej scenie w czasie zbliżającego się wielkimi krokami festiwalu „Epicentrum”.

j.

Aktualności