Główna Aktualności Młodzi artyści w MDK

Młodzi artyści w MDK

Dodano: Autor: E o

Przedświąteczny okres jak każdego roku jest intensywnym czasem dla mniejszych i większych artystów uczęszczających do Młodzieżowego Domu Kultury. To doskonała okazja, aby podsumować pracę jak i zaprezentować się w przepięknych kolędach i pastorałkach, które od wieków wciąż są numerem jeden.

I tak 13 grudnia na deskach MDKu wystąpiły zarówno zespoły muzyczne, taneczne oraz soliści. Uzdolnione dzieci i młodzież oklaskiwała publiczność głównie złożona z najbliższych. Wyjątkowy koncert odbył się pod patronatem burmistrza we współpracy z Aleksandrowskim Forum Społecznych gdyż towarzyszył mu szczytny cel. Każdy mógł wesprzeć zbiórkę na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Puszka jak i rękodzieła wykonane przez uczestników MDKu na różnego rodzaju zajęciach można było zakupić i tym samym dołożyć swoją cegiełkę.

W sobotę 16 grudnia na tych samych deskach aleksandrowskiego domu kultury można było podziwiać młodzież uczęszczającą do działającego w MDKu kółka teatralnego. Wyjątkowe przedstawienie zatytułowane „Królowa śniegu” wyreżyserowane zostało przez opiekuna Jowitę Popow. Spektakl oparty był na podstawie znanej wszystkim baśni Andersena jednak Pani reżyser wraz z wykonawcami dodała elementy zaskoczenia. Teatralna grupa młodzieży już od ubiegłego roku aktywnie działa pod skrzydłami placówki. Dla wielu to aktorski debiut na scenie, ale kto wie czy miłość do teatru nie zostanie z nimi na dłużej? Wszystkim artystom życzymy oczywiście powodzenia. (ak)

Aktualności