Główna Aktualności Mikołaj przyjechał na stadion

Mikołaj przyjechał na stadion

Dodano: Autor: E o

9 grudnia odbył się V Mecz z Mikołajem i III Mikołajkowa Impreza Charytatywna. Cel był szczególny, bo zbiórka pieniędzy na operację Natalii Kawalec z Aleksandrowa Łódzkiego. Zebrano łącznie 6.800 zł.

Przed Natalią skomplikowana operacja odtworzenia anatomii podniebienia miękkiego i drogi nosowo-gardłowej. Już od dłuższego czasu Aleksandrowskie Forum Społeczne prowadzi zbiórkę pieniędzy na ten cel. Co roku w grudniu przy współpracy Telewizji Aleksandrów powstaje historia związana z niesieniem pomocy innym. Pasjonaci piłki nożnej spotykają się na stadionie MOSiR na meczu z Mikołajem. Dokonują zbiórki pieniędzy i dobrze się bawią biegając za piłką. Następnie odbywa się impreza charytatywna, podczas której uczestnicy również wspomagają osoby w potrzebie. Łącznie zebrano 6.800 zł.

Mecz odbył się pod patronatem burmistrza i jak zawsze dopisali najmłodsi i najstarsi pasjonaci piłki nożnej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie jest otwarty na współorganizację takich inicjatyw. Trzy lata temu narodził się pomysł, by zapoczątkować również inną tradycję. Zorganizować po meczu spotkanie integracyjne. Okazało się bowiem, że organizacja Charytatywnej Imprezy Mikołajkowej spotkała się z dużym zainteresowaniem w środowisku związanym z uczestnikami meczu.

Dobra współpraca z Towarzystwem Śpiewaczym im. Stanisława Moniuszki w Aleksandrowie na czele z panią prezes Haliną Tazbir, cateringiem „Andziula” i DJ Szczepanem, umożliwiła organizację imprezy w sali wspomnianego chóru. Mecz z Mikołajem był oficjalnym wydarzeniem, za rok organizatorzy planują również, by Mikołajkowa Impreza Charytatywna zagościła w kalendarzu imprez organizowanych przez Urząd Miejski w Aleksandrowie. Historię tego wydarzenia obejrzymy przed świętami w Telewizji Aleksandrów Łódzki. (Michał Kiński)

Aktualności