Główna Aktualności Miejskie obchody Święta Niepodległości

Miejskie obchody Święta Niepodległości

Dodano: Autor: Dorota Zemła

11 listopada zapraszamy mieszkańców na oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w parku miejskim. Placówki oświatowe, stowarzyszenia oraz organizacje z terenu naszej gminy złożą kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. O oprawę muzyczną uroczystości zadba Orkiestra Dęta OSP z Aleksandrowa Łódzkiego.

Będzie można również obejrzeć specjalny pokaz w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 10. Batalionu Saperów oraz dwie ciekawe wystawy – broni oraz zdjęć dawnego Aleksandrowa Łódzkiego. Uroczyście zakopiemy także kapsułę czasu, w której zamknięte zostaną Wasze listy i zdjęcia opisujące to, jak w 2022 r. wygląda Aleksandrów Łódzki. Będzie to cenna pamiątka dla przyszłych pokoleń, które otworzą kapsułę dopiero za 100 lat. Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki oraz przepysznego drożdżowego ciasta.

W ramach gminnych obchodów upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości, zapraszamy również na wyjątkowe muzyczne wydarzenie — Koncert „Dla Pięknej Niepodległej”, który odbędzie się tego samego dnia o godzinie 15:00 w MDK w Aleksandrowie Łódzkim. Wystąpią:

– Chór ZNP Łódź

– Chór Lutnia Zgierz

– Chór im. Stanisława Moniuszki Aleksandrów Łódzki

– Chór Lutnia Aleksandrów Łódzki

– Solista Piotr Wołosz.

Aktualności